‘Krizi fırsata çevireceğiz’

Sakaryaspor’da teknik sorumlu Murat Balaban, yaşanan bu krizi en iyi şekilde değerlendirerek fırsata çevirmek için çok çalışacaklarını söyledi.

‘Krizi fırsata  çevireceğiz’

sakaryayenihaber.com-Erdem YILDIRIM

Teknik Sorumlu Murat Balaban, hastalıklar nedeniyle yaşanan krizi en doğru şekilde atlatarak fırsat olarak kullanmak istediklerini söyledi. Balaban, “Ben bu sürede iki plan yaptım. Biri kısa vadeli 13 Aralık’ta ki Serik Belediyespor maçı diğeri ise uzun vadeli 23 Aralık’ta ki Karabükspor maçı. Biz uzun vadeye göre planımızı yapıp bu krizi iyi değerlendirip idman açığımızı yoğun antrenmanlarla kapatmak istiyoruz. Evlerinde istirahatta bulunan oyuncularımızı da online programlarla idmansız bırakmak istemiyoruz” dedi.

Sakaryaspor olarak yaşanan bu durumdan çok güçlü bir şekilde çıkacaklarını belirten genç teknik adam, ligde kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade etti. Balaban, “Maçların ertelenmesinin artı mı eksi mi olduğu konusunda ortada kaldım. Çok iyi bir hava yakalamıştık ancak öbür taraftan  sezon başında geç başlama nedeniyle olan tempo sorunu vardı. O nedenle her iki açıdan değerlendirdiğimde böyle ortamları avantajımıza çevirmek için çalışacağız. Çünkü ocak ayında yoğun maç programı bizi bekleyecek. En iyi şekilde onlara hazır olmamız gerekiyor” ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 17:08
banner3
YORUM EKLE