'LİGDE EN AZ HATA YAPAN KAZANIR'

Teknik patron İsmail Ertekin, kazanmaya endeksli bir takım oluşturacaklarını belirterek, “Bu ligde hatayı en az yapan takım kazanıyor. Bundan sonraki süreçte doğru oyunu 90 dakikaya yayamaya çalışacağız” dedi.

'LİGDE EN AZ HATA  YAPAN KAZANIR'

DERSLER ÇIKARACAĞIZ

Sakaryaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, Rüstemler Tesisleri’nde basın toplantısı düzenlendi. Manisa maçıyla ligde yeni bir sayfa açtıklarını belirten Ertekin, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Ertekin, “Manisa maçının ilk yarısında doğru işler yaptık. Bu ligde hatayı en az yapan takım kazanıyor. İlk yarıda onlar yaptı. İkincinin ilk 10 dakikasında biz yaptık. Sonuç olarak onlar daha fazla hata yaptı ve maçı kazandık. Her maç böyle olmayacak. Bu maç ders niteliği taşıyor. Öne geçtiğimiz maçlarda daha az hata yapmamız gerekiyor” dedi.

BİR İLKİ YAŞATACAĞIZ

Niğde maçından da galibiyet hedeflediklerini söyleyen Teknik Direktör İsmail Ertekin, “Rakibin mağlubiyeti yok. Ancak her şeyin bir ilki var. Bizde rakibe bu ilki yaşatacağız. Kazanmamak için hiçbir sebep yok. Sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak istiyoruz. Buna inancımız tam” dedi.

DESTEK İSTEDİ

Taraftara destek çağrısı yapan Ertekin, “Bize 90 dakika müsaade etsinler. Sakaryaspor’dan desteklerini esirgemesinler. Geçen sene Bandırmaspor maçını hatırlayın. O seyirci olmasaydı Sakaryaspor maçı kazanamazdı. Pozitif hava verdiler. Kendi taraftarımızdan korkarsak bu iş yürümez ve saha içinde sıkıntılar yaşarız” şeklinde konuştu.

KAZANAN TAKIM OLUŞTURACAĞIZ

Sakaryaspor’un geleceği hakkında konuşan Ertekin sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Ne çok iyiyiz ne de çok kötüyüz. Bundan sonraki süreçte doğru oyunu 90 dakikaya yayamaya çalışacağız. Bu ara sadece kazanmaya ihtiyacımız var. Önümüzdeki iki maçı kazanmak zorundayız. Bu takımı kazanma endeksli bir takım haline getireceğim. Takımı tanıdıkça 2-3 hafta sonra bazı şeyler daha iyi netleşecek” dedi.    Erdem YILDIRIM

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE