LİSE ÖĞRENCİLERİNE HAKEMLİK MÜJDESİ

Türkiye’de bir ilke imza atılarak ilimizde lisede okuyan öğrencilerin futbol hakemliği sertifikası alabilmesi adına gerçekleştirilen projenin imza töreni İl Milli Eğiktim Müdürlüğü’nde yapıldı.

LİSE ÖĞRENCİLERİNE HAKEMLİK MÜJDESİ

Protokol töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Özkan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba hazır bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 eğitim vizyonunda ortaöğretim öğrencilerine yeni sertifikasyonlar kazandırılmasıyla ilgili hedefler olduğuna vurgu yaptı. Durmuş “Çocuklarımız alacakları eğitimlerle hakemlik kurslarını başarıyla tamamlarlar. Sadece akademik değil, akademik bilgileri spor ve sanatla birleştirebilecek çalışmaları yürütmeyi arzu ediyoruz. Gençlerimizden yoğun ilgi ve talep gören bu çalışmalarda çocuklarımızın kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yeterliliğe ve beceriye sahip olmalarını istiyoruz. Futbol kenti Sakarya’da bu çalışmayı yapmaktan ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. 
Mustafa ERKAYA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER