Maçlar seyircisiz mi oynanacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Futbol karşılaşmalarının seyircili ve seyircisiz oynanacağı hakkında açıklama yaptı. Maçların ilk yarı sonuna kadar seyircisiz oynatıması gündemde.

Maçlar seyircisiz mi oynanacak?

2020-2021 sezonun başlmasına kısa bir süre kala maçların seyircili oynanıp oynamamyacağı konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu yeni sezonda Ekim ayından itibaren maçlara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar taraftara alınabileceğini açıklamıştı. Ancak artan bvaka sayıları nedeniyle bu kararın değişmesi gündemde.

SEYİRCİSİZ OYNANSIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, futbol karşılaşmalarının seyircili ve seyircisiz oynanacağı hakkında önmeliaçıklama yaptı. Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun futbol müsabakaları hakkında görüş ilettiğini açıkladı. Bilim Kurulu'nun görüşü ise müsabakaların en azından ligin ilk yarısının tamamının seyircisiz olması yönünde. Fahrettin Koca, ''Belli bir döneme kadar, belki yılın ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde Bilim Kurulu’ndan bir öneri var. Yaklaşımımız bu şekilde.'' ifadelerini kullandı.

TFF NE DEMİŞTİ?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ise, Ekim ayından itibaren stadyumlara %30 kapasite ile seyirci alınacağını duyurmuştu. Tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacağı vurgulanırken, "Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir" ifadesi kullanılmıştı.

  

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER