Maçların iptal edilmesine Sakaryaspor'dan tepki

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2. Lig ve 3. Lig'in iptal edilmesine Sakaryaspor Kulübü'nden tepki geldi.

Maçların iptal edilmesine Sakaryaspor'dan tepki

sakaryayenihaber.com -

Türkiye Futbol Federasyonu alt ligler için yine karar değiştirdi. 2.Lig ve 3.Lig kulüplerinin liglerin kaldığı yerden oynanmamasını istemesine rağmen ligler 18 Temmuz’da kaldığı yerden oynanacak açıklaması yapılmıştı. Ancak kulüplerin baskısına dayanamayan federasyon 2.Lig ve 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de sezonu noktaladı. 

UEFA'YA CAS'A GİDERİZ

Alınan bu karara Sakaryaspor cephesinden tepki geldi. Konuyla ilgili Sakaryaspor'un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "TFF’nin bugün almış olduğu kararı üzüntü ve hayretle karşılıyoruz. Daha geçen hafta (18 Temmuz) ligler başlayacak diyen federasyon bugün ligde hiçbir iddiası olmayan kulüplerin başkanlarının ziyaretinden sonra liglerin oynatılmaması kararını almıştır. Bu karar adalet duygusunu zedeleyen ve kulüplerin hakkına giren bir karardır. Sakaryaspor olarak yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. UEFA’ya, CAS’a gerekirse Türkiye Cumhuriyeti ve Dünyadaki en büyük mercilere kadar ulaşıp Sakaryaspor’un ve taraftarlarının hakkını arayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın! Sakaryaspor’un 1 yıllık emeğini kimse zayi edemez!" denildi.

BİR TEPKİ DE TATANGALAR'DAN

Kararla ilgili bir tepki de Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'dan geldi. Tatangalar tarafından yapılan açıklamada, "Kurtlar sofrasında bizleri 'kuzu' olarak görenlerin karşısında 'elif' gibi dimdik olacağımızın teminatını veriyoruz ve sevdasına gönül vermiş bütün taraftar gruplarına sesleniyoruz; 'HaksızIığa boyun eğerek, yeni haksızlıklara davetiye çıkarmayalım'" ifadelerine yer verildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:45
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER