MAZİMİZE DOKUNMAYIN!

Millet Bahçesi’nin yapılacağı eski stat arazisinde açık tribününün yıkım kararını Tatangalar engelledi. Yeşil-Siyah sevdalıları açık tribünün yıkılmayarak Sakaryaspor mazisine sahip çıkılmasını istiyor.

MAZİMİZE DOKUNMAYIN!

PROJEDEN ÇIKARILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Millet Bahçesi yapılması talimatı verilen eski stat arazisinde yapılacak park projesinde açık kale arkası tribününde olduğu gibi korunması kararlaştırılmıştı. Stadın yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından TOKİ tarafından açıklanan projede açık kale arkası tribünün projeden çıkarıldığı ortaya çıkmıştı. Millet Bahçesi projesinden açık kale arkası tribünün çıkarılması nedeniyle tribünün yıkım önceki gün başladı.

EBGEL OLDULAR

Açık tribünün yıkıldığını duyan Tatangalar, harekete geçerek yıkımı engelledi. Sakaryaspor tarihine tanıklık eden ve geleceğe miras bırakılması düşünülen eski açık tribünlerinin apar topar yıkım çalışması, taraftarları derinden üzerken büyük tepkiye neden oldu. Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce ile irtibata geçen tribün lideri yoğun uğraşların sonunda yıkım kararını durdurdu.

AKADEMİ’DEN MESAJ

Akademi Sakaryaspor Platformu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandılar: “Şehrin mazide atan kalbi eski açığın yıkımı araya girenlerin çabalarıyla şu an için durduruldu. Umuyoruz böyle kalacak ve yapılacak yer Sakaryaspor ve Sakarya'nın sporu temasıyla geçmişi gelecek nesillere taşıyacak. Bu vesileyle yıkımın durdurulması için dünden beri çabalayanların hepsine çok teşekkür ediyoruz.”  Erdem YILDIRIM

Kazan’dan yıkım tepkisi

CHP Serdivan Belediye Başkan Adayı Avukat Zafer Kazan, stat arazisi çevresinde nöbet tutan halk ile görüştü.  Kazan Sakaryaspor’un tarihinde çok büyük bir öneme sahip olan Atatürk Stadyumu için yetkililere seslendi: “Alınan karar ile millet bahçesi için çalışmalara başlandı ancak burada bir tarih var Sakaryaspor’un sevinci, gözyaşı şanlı tarihi var, taraftarlarının coşkusu var.  Şehirler tarihi ile yaşar, şehirler geçmişteki sevinçleri acıları ile yaşar. Burada şanlı Sakaryaspor’un, şanlı tarihi var. Buraya dokunmayın. Şehrin bir abidesi olarak hatıralarımızı gelecek nesillere aktaralım istiyoruz ve hepinizi bu şanlı tarihi korumaya davet ediyorum.”   Erdem YILDIRIM

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER