MİLLİ MAÇ İPTAL, LİG MAÇLARI DA TEHLİKEDE

TFF yetkilileri saha zeminin bozuk olması ve stattaki eksikler nedeniyle 6 Eylül’de ki Türkiye- İngiltere maçının Sakarya’da oynanmasını iptal etti. Hazırlanan rapora göre saha zemini düzelene kadar lig maçları içinde stada onay verilmedi!

MİLLİ MAÇ İPTAL, LİG MAÇLARI DA TEHLİKEDE

MİLLİ MAÇ İPTAL

Türkiye Futbol Federasyonu, Ümit Milli Takımımızın 6 Eylül’de İngiltere ile oynayacağı 2021 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçını Sakarya Atatürk Stadı’na vermişti. Ancak federasyon yetkililerinin Atatürk Stadı’nda yaptığı son incelemenin ardından saha zeminin bozuk olması ve stattaki eksikler nedeniyle hazırladığı raporun ardından maçın Sakarya’da oynanmasından vazgeçti. Türkiye-İngiltere maçının Kocaeli ya da Kasımpaşa Stadı’nda oynanacağı öğrenildi. Sakarya Atatürk Stadı zeminin futbol oynamaya elverişsiz olması nedeniyle ikinci kez milli maç organizasyonu iptal edilmiş oldu.

LİGE ONAY YOK

Stattan sorumlu yönetici Canip Kaya, stadın son durumuyla ilgili yaptığı açıklamada saha zemininin bakıma alındığı, stattaki eksiklerin giderilmeye başlandığını ve bu kapsamda Sakarya Atatürk Stadı’nın lige yetişeceğini söyledi. Ancak federasyon yetkilileri milli maç için yaptığı son incelemenin ardından hazırladığı raporda lig maçları için de stada onay vermediği öğrenildi.  TFF yetkililerinin alternatif saha belirlemesi için yönetime talimat verdiği gelen haber arasında. Atatürk Stadı’na çalışmalar başlarken saha zemininin ligin ilk haftasına yetişip yetişmeyeceği ise merakla bekleniyor.        

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 11:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER