Milli sporculara meşaleli karşılama

Bosna Hersek’te düzenlenen Özel Sporcular Saraybosna Açık Yüzme Turnuvası’nda 8 madalya kazanan Sapancalı Milli yüzücüler, Ali Şiroğlu ve Doruk Davran ilçede coşkuyla karşılandı.

Milli sporculara meşaleli karşılama

Bosna Hersek’te düzenlenen Özel Sporcular Saraybosna Açık Yüzme Turnuvası’nda  Özel Sporcular Yüzme Milli Takımında yer alan Sapancalı Milli yüzücüler Ali Şiroğlu ve Doruk Davran fırtına gibi esti. Şampiyonayı 6 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile topyalda 8 madalya ile tamamlayan Şiroğlu ve Doruk Davran, Sapanca’da yakınları tarafından meşaleler ve konfetilerle karşılandı.

Öğrencisi Ali Şiroğlu’nun başarısından gurur duyduğunu belirten Antrenör Ufuk Yoldaş, çok mutlu olduğunu söyledi. Antrenör Yoldaş, “Otizmli sporcularımız Bosna’da adeta destan yazdı. Kendi sporcum 17 yaşındaki Ali Şiroğlu 100 metre kelebek, 4×50 metre bayrak yarışı ve 100 metre serbestte altın madalya, 100 metre sırt üstü yüzmede de ise gümüş madalya kazandı. Sporcum otizmli gençleri ve kardeşlerini temsilen ülkemizi başarılı bir şekilde temsil ederek bizleri gururlandırdı” dedi. 24 yaşındaki Doruk Davran’ın babası ve aynı zamanda antrenörü olan Fuat Davran ise “Doruk 100 metre kelebek, 100 metre serbest ve bayrak yarışında 1’inci olarak altın madalya, yine aynı yarışmalarda bir de 3’üncü olarak bronz madalya kazandı. Çok mutluyuz herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.  DHA

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER