MTB Cup başlıyor

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’de önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. MTB Cup Sakarya XCO-XCM yarışlarına 24 ülkeden 150 sporcu katılacak. 

MTB Cup başlıyor

2020 yılında yapılacak olan ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonasının ön yarışlarından birisi olan MTB Cup Sakarya XCO-XCM yarışları Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nin ev sahipliğinde yapılacak.  Bugün 14.00'te yarış heyecanının başlayacağı tesislerde yarış sonrası çeşitli etkinler gerçekleşecek. Saat 20.00’da sanatçı Rafet El Roman sevilen şarkılarını davetliler için seslendirecek. 14 Eylül Cumartesi günü motor gösterilerinin yanı sıra çocuk festivali ve çocuk sahne gösterileri gibi yarışmalar ile özel bisiklet gösterileri Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde olacak. 15 Eylül Pazar günü ise yarışlar sona erecek. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce düzenlediği basın toplantısında “Her zaman Sakarya bir spor kenti olmanın yanında bisiklet kenti olma özelliği de taşımaktadır. Bisiklet yarışlarında her zaman ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenin gururunu yaşıyor ve yaşayacağız. Mevcut bisiklet yollarımızın kilometresini 100’ün üzerine çıkaracağız. Sık sık yapmış olduğumuz bu bisiklet etkinliklerini artırarak vatandaşlarımıza bisikleti sevdirmenin yanında sağlıklı olmayı da aşılıyoruz. Düzenlemiş olacağımız yarışmaya 24 ülkeden toplamda 150 sporcu katılacak” dedi.    Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 11:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER