MTB Cup nefesleri kesti

2020’de Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Sakarya bu dev organizasyon öncesinde önemli bir şampiyona düzenlendi.

MTB Cup nefesleri kesti

24 ülkeden 150 sporcunun katıldığı MTB Cup Sakarya yarışlarında heyecan doruktaydı. Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adasında düzenlenen MTB Cup Sakarya XCO-XCM bisiklet yarışları nefesleri kesti. İlk gün yarışlarında 63 yarışmacı ter döktü. Elit Kadınlar kategorisinde Jennie Stenerhag birinci olurken, Guzel Akhmadullina ikinci, Esra Kürkçü Akgönül üçüncü oldu. Elit erkekler kategorisinde ise Ilias Perıklıs birinciliğin sahibi oldu. Michael Olsson ikinci, Jasper Ockeloen üçüncülükle Sakarya MTB XCM yarışlarını tamamladı.

Sakarya MTB Cup’ta dün yapılan yarışlarda elit kadınlar kategorisinde kazanan ismi UrC Radclub Otzal takımından Laura Stigger oldu. Moscow Uor2 takımından Guzel Akhmadullina ikinci olurken Co2Bicycle takımından Miho Imai üçüncü olarak podyumda yer aldı. Erkekler kategorisinde ise podyuma birinci olarak Martin Blumbs çıktı.  

Şampiyonanın ikinci gününde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi festival havasındaydı. Cumartesi günü Bisiklet Vadisi’nde yerini alan izleyiciler hem muhteşem bir mücadeleye hem de eğlence dolu anlara tanıklık ettiler. Çocuk bisiklet festivali, Mehter Takımı, halk oyunları, Birkan Polat Motor ve BMX bisiklet gösterilerinin ardından izleyiciler Rafet El Roman’ın unutulmaz şarkılarına eşlik ettiler.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 11:25
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER