Olgunlar’ın yeni adresi belli oldu

Olgunlar Futbol Turnuvası’nın adresi resmen değişti. Gençlik Spor İl Müdürlüğü 32.Olgunlar Futbol Turnuvası’nın eylül-kasım aylarında yapılacağını duyurdu. 

Olgunlar’ın yeni adresi belli oldu

Türkiye’nin marka turnuvalarından olan Olgunlar Futbol Turnuvası’nın yeni adresi resmen belli oldu. Bu sezon 32’ncisi düzenlenecek olan turnuva Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizatörlüğünde yapılacak. Kornavirüs salgını nedeniyle turnuva bu sezon farklı bir formatta olacak. Eylül-Kasım arasında düşünülen turnuva Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşecek. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizde ve dünyada spor branşları içerisinde futbolun her yaştan insanın ilgisine mazhar olduğu bir gerçektir. Özellikle ilimizde, Türk futboluna her kademede hizmet ederek ülkemize ve dünyaya mal olmuş futbol emekçileri için bir anma ve onlara yeniden yeşil sahalarda boy gösterme fırsatı veren olgunlar futbol turnuvasının otuz ikincisi, ilimizde sporun çatı kuruluşu olan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizatörlüğünde, turnuvanın kapsam ve hedef kitlesi genişletip zenginleştirilerek (bayan erkek her yaştan sporseverin farklı etkinliklerle de buluşturulacağı) yapılacaktır.”

“Dünyada ve ulusal basında spor sayfalarının övgü ile söz ettiği, şöhreti il sınırlarını aşmış olan bu organizasyonun Sakarya’ya ve ülkemize yakışır bir şekilde yapılması temel hedefimizdir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını dolayısıyla, turnuvanın yapılmama riskine karşı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tüm imkanlarını seferber ederek eylül-kasım ayları içerisinde bu büyük ve önemli organizasyonu yapmayı düşünmektedir.”    Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER