Özel forma iyi sattı ama ödeme yok!

Sakaryaspor'da 54’ncü yıla özel tasarlanan formaların büyük bölümü satıldı. Ancak belediyelere ve STK’lara satılan formaların paraları yönetime henüz teslim edilmedi. Transfer konusunda yönetim bu paraların ödenmesini bekliyor. 

Özel forma iyi sattı ama ödeme yok!

ÖDEME BEKLİYORLAR
Sakaryaspor Yönetimi devre arasında transfer tahtasının açılması ve yeni transferlere kaynak oluşturmak için 54’ncü yıla özel forma tasarlayarak 1.965 TL’den satışa sunmuştu. Belediyeler ve STK’lar forma alarak Sakaryaspor’a destek olduklarının mesajını vermişti. Ancak yönetime toplu forma satışlarından henüz paralar ödenmedi. 
2 MİLYONU GEÇTİ 
Büyükşehir Belediyesi 154, SATSO 100, Adapazarı Belediyesi, Erenler Belediyesi, Serdivan Belediyesi, Sapanca Belediyesi, Söğütlü Belediyesi, Arifiye Belediyesi, Ferizli Belediyesi 50’şer forma aldıklarını kamuoyuna duyurmuştu. Belediye ve STK’lar haricinde ise yaklaşık 150 yeşil-siyah sevdalısı forma aldı. Şuana kadar 2 Milyon TL’nin üzerinde forma satışı yapıldığı öğrenilriken yönetim belediyelerden ve STK’lardan forma paralarının ödenmesini bekliyor. 
TRANSFER SORUNU 
Yönetim, maddi sıkıntılar nedeniyle henüz transfer tahtasını açamazken, transferde de yerinde sayarak gerekli takviyeleri yapamadı. Transferin açılması için SGK’ya, Bursa’da oynan final maçından gelen 500 bin TL’lik borç ve eski futbolcular İlyas Çakmak ile Ferhat Kaya’ya ödeme yapılması gerekiyor. Yönetimin bu borcu ne zaman ödeyeceği ise merakla bekleniyor. Azad Filiz, soner Dikmen ve Veli Çetin ile presnipte anlaşan yönetim maddi sorunlar nedeniyle transferleri bitiremiyor.    
Şenol ÇİVİCİK

Şenol ÇİVİCİK

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 17:17
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER