PEDALLAR ŞAMPİYONLUĞA ÇEVRİLDİ

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi hafta sonunda nefes kesen yarışlara ev sahipliği yaptı. 541 sporcunun katıldığı yarışlarda pedallar şampiyonluğa çevrilirken sıcak hava zaman zaman sporcuları zorladı.

PEDALLAR ŞAMPİYONLUĞA ÇEVRİLDİ

541 SPORCU

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde düzenlenTürkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası sona erdi. İki gün süren yarışlara İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Rize, Sinop, Elazığ, Sakarya, Antalya, Edirne, Tekirdağ, Adıyaman, Çanakkale, Karaman, Malatya, Erzurum, Isparta, Kayseri, Mardin, Giresun, Konya, Bolu, Bursa, Kütahya, Karabük ve Yalova illerinden lisanslı 541 sporcu katıldı. Asfalt, kum ve çakıldan oluşan yaklaşık 5 bin metrelik pistte yapılan yarışlarda büyük bir heyecan yaşandı. Sakarya Salcano takım sporcusu Halil İbrahim Doğan U-23’te birinci ve genel klasmanda ikinci oldu. Onur Balkan ise büyük erkeklerde üçüncü olarak dereceye girdi.

7’DEN 70’E HERKES İÇİN

Başkan Ekrem Yüce, “Bisiklet şehri olma yolunda her geçen gün daha da önemli adımlar atan Sakarya’mızda bir şampiyonaya daha ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kısa süre önce Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun da bir etabının startının verildiği şehrimizde Türkiye-Sakarya MTB Şampiyonası’nın heyecanını hep birlikte yaşayacağız. Bisiklet her şeyden önce çevre ve sağlık açısından son derece önemli ve 7’den 70’e tüm insanların yararlanabileceği bir vasıta” dedi.

DÜNYA’YA TANITACAĞIZ

Yüce, “Önümüzdeki yıl ise Sakarya’yı Dünya’da vizyona çıkaracak 2020 Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 2020 yılının Eylül ayında gerçekleşecek uluslararası turnuvaya en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için çalışmalarımızı ciddi bir şekilde sürdürüyoruz. İnşallah hem şehrimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde tüm dünyaya tanıtacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak bisiklet kültürünün yaygınlaşması ve kök salması için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.

BİSİKLET BİZİM MARKA DEĞERLERİMİZDEN BİRİ

Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Güzel Sakarya’mızın marka değerlerinden bir tanesi hiç şüphe yok ki spor Spor içerisinde de İlimize farklılık kazandıran bu alan bisiklet sporu için ilimizin bir övünç kaynağı, bir yüz akı. Buralara verilen emekler hiç şüphe yok ki sporcusuyla, yarışmasıyla burada düzenlenecek olan şampiyonalar da kıymet kazanıyor. Bu şampiyonaya emek veren başta Federasyonumuz ve Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Gençlik ve Spor teşkilatımıza ve ilgili bütün arkadaşlarımıza ben huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” dedi.       

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 12:15
banner3
YORUM EKLE