PEDALLARDAN CUMHURİYET TURU

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Sakarya Bisikletliler Derneği tarafından Cumhuriyet Bisiklet Turu düzenlendi. Serdivan Bağlar Caddesi’nden Adapazarı Çark Caddesi’ne kadar süren bisiklet turuna pedallar büyük ilgi gösterdi.

PEDALLARDAN CUMHURİYET TURU

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen bisiklet turu yoğun katılımla yapıldı.  Sakarya Bisikletliler Derneği’nin çağrısıyla bir araya gelen yüze yakın bisikletli, Adapazarı ve Serdivan sokaklarında bayram turu yaptı. Bisiklet Evinde buluşan her yaştan pedallar, kortej halinde caddelerde turlayarak Türk Bayraklarını dalgalandırdı. Vatandaşların alkışlarıyla turlarını sürdüren bisiklet sevenler, Serdivan Bağlar Caddesi’nden Adapazarı Çark Caddesi’ne kadar bisiklet sürdü.  Çark Caddesi üzerinden sürüşe devam eden pedalların turu Bisiklet Evinde noktalandı.

Sakarya Bisikletliler Derneği Başkanı İlhan Şengel, Cumhuriyet Bayramı’nda bisikletliler olarak düzenledikleri turun çok güzel geçtiğini söyledi. Şengel, “Bugün de ellerimizde Türk Bayraklarımızla coşkulu bir bisiklet turu ile Cumhuriyet Bayramımızı kutladık. Bize bağımsızlığımızı armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Bu anlamlı günde birlikte olduğumuz bisiklet sevenlere, etkinliği düzenleyen yönetici arkadaşlarımıza, etkinlik boyunca destek veren emniyet teşkilatımızın kıymetli üyelerine teşekkür ederiz”  dedi. Mustafa ERKAYA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER