PORTEKİZ'DE TARİH YAZDILAR

Portekiz’in Madeira adasında düzenlenen Biathle-Triathle Avrupa Şampiyonasında milli yüzücülerimiz Münir Mert Can ile Jan Demir Vurdum Avrupa ikincisi olarak tarih yazdı.

PORTEKİZ'DE TARİH YAZDILAR

MÜNİR MERT CAN
Portekiz’in Madeira adasında düzenlenen Biathle-Triathle Avrupa Şampiyonasında U15 kategorisinde Altınkulaç Yüzme Kulübü’nden Münir Mert Can, büyük bir başarıya imza atarak yüzme şampiyonasında Avrupa ikincisi oldu. Münir Mert Can, Amerika’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına da katılmaya hak kazandı. Minir’in yanı sıra U13 kategorisinde Metehan Uslu, Avrupa beşincisi ve U17 kategorisinde ise Ali Yusuf ak Avrupa dokuzuncusu olma başarısı gösterdi.
JAN DEMİR VURDUM
Biathle-Triathle Avrupa Şampiyonasında Sakarya Atlantis su Sporlarından Jan Demir Vurdum’da büyük bir başarıya imza attı. Jan Demir Vurdum U15 mix bayrak kategorisinde Avrupa ikincisi olarak kürsüye çıktı. Jan Demir Vurdum bu başarısıyla dünya Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazandı. Ayrıca Münir  Mert Can ve Jan Demir Vurdum’un yer aldığı Milli Takımımız Avrupa ikincisi olarak tarihi bir başarı elde etti. Sporcuların Portekiz’de ki başarısı antrenörlerinin yüzünü güldürdü.   Erdem YILDIRIM

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER