Şaban Hoca Yenihaber'e konuştu: Dikkatli olmalıyız!

Şaban Yıldırım, Antalya kampını Spor Müdürümüz Erdem Yıldırım’a değerlendirdi. Takımdan memnun olduğunu söyleyen Yıldırım, “Kampta hedeflerimize ulaştığımızı düşünüyorum. Oyuncularımız gereken yüklemeyi aldılar. Her şey çok güzel” dedi.

Şaban Hoca Yenihaber'e konuştu: Dikkatli olmalıyız!

‘KAMPTA HEDEFİMİZE ULAŞTIK’

Şaban Yıldırım, Antalya kampını Spor Müdürümüz Erdem Yıldırım’a değerlendirdi. Takımdan memnun olduğunu söyleyen Yıldırım, “Kampta hedeflerimize ulaştığımızı düşünüyorum. Oyuncularımız gereken yüklemeyi aldılar. Her şey çok güzel” dedi.

VERİMLİ BİR KAMP OLDU

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, Antalya kampını Spor Müdürümüz Erdem Yıldırım’a değerlendirdi. İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Yıldırım, kampta teknik ve taktik çalışmaları biraz daha ikinci planda bırakarak daha çok fiziksel ağırlıklı çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Yıldırım, “Kampta hedeflerimize ulaştığımızı düşünüyorum. Oyuncularımız gereken yüklemeyi aldılar. Bugün iki hazırlık maçımız daha var. Bunları da oynadıktan sonra kampımız sona erecek ama genel olarak verimli bir kamp oldu. Berk ve Denis’in sakatlıkları var. Bu sakatlıklar da ikinci yarı başlangıcına kadar atlatılacak” dedi.

STOPER VE ORTA SAHA TRANSFERİ

Şaban Yıldırım, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Kadro planlamasında bazı bölgelerde sayısal eksikliğimiz var. Bunları tamamlamamız gerekiyor. Onur Eriş aramıza katıldı. Bunun dışında bir stoper, 2 orta saha oyuncusunun daha aramıza katılmasını bekliyoruz. Bu transferleri gerçekleştirdikten sonra diğer bölgeler için bir değerlendirme yapacağız. Bu konuda acele etmeyeceğiz.”

TRANSFERDE DİKKATLİ OLMALIYIZ

Transfer sürecinde dikkatli hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen Yıldırım,  “Bir yandan transferin açılması için bir ödeme yapılması gerekiyor, Eski dönemden kalan borçlar, bir yandan mevcut takımın ödemeleri var. Burada çok dengeli gitmezseniz hep Sakaryaspor’un transferi kapalı olacak. Bizim elimizde bazı kaynaklar var onları değerlendirmemiz lazım. Sürekli oyuncu gönder, oyuncu al. Bu Sakaryaspor’a zarar veriyor. Elbette şu an bir şampiyonluk hedefimiz var. Bunu da kulübün borçlarına borç eklemeden yapmanın hedefindeyiz” dedi.

17 FİNAL MAÇIMIZ VAR

Teknik Direktör Şaban Yıldırım, ikinci yarının zorlu geçeceğine işaret ederek “Ligin ikinci yarısında bizim puan kaybetme lüksümüz yok. 17 final maçımız olacak. Zorlu bir lig süreci yaşayacağız. Ancak şampiyonluğu isteyen bir takım olarak puan kaybetme lüksümüz olmayacak” şeklinde konuştu.

 HAZIRLIK MAÇLARI

Antalya kampındaki 3 hazırlık maçını değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Hazırlık maçlarını oynarken şöyle düşünüyoruz. Burada çok ağır antrenmanlar yaptık. Bu şekilde maç oynamak zordur. Hazırlık maçlarının amacı da bazı oyuncularının maç kondisyonunu artırmak. Karşılaşmaları taktik teknik olarak çok değerlendirmiyoruz. Asıl olarak fiziksel kazanımlar elde etmek istiyoruz. Elbette taktiksel açıdan yapılması istediklerimiz var ama asıl önceliğimiz bu değil. Skorlara çok takılmıyoruz” şeklinde konuştu.

GENÇLERİN PERFORMANSI

Teknik Direktör Şaban Yıldırım, Antalya kampına altyapıdan 12 genç oyuncuyu kadroya aldı. Yıldırım gençlerin performanslarıyla ilgili şöyle konuştu: “Adıyaman maçında ikinci yarıda daha iyi oynadılar ve isteklerimizi daha fazla yerine getirdiler. Tabi onlardan beklentilerim daha fazla. Bu tip kamplar genç oyuncuların gelişimi için daha önemli oluyor. Daha fazla forma şansı veriyoruz. Onlarda kendini gösterme fırsatı bulunuyor. Belki sadece gençlerden değil de aralarına bazı tecrübeli oyuncular katabilsek daha iyi olurdu. Savunmayı iyi yaptılar fakat biraz daha dikine oynamalarını istiyorum.” Yıldırım, genç oyunculara transfer teklifi gelmesi halinde kiralık olarak bu oyuncuları gönderebileceklerini sözlerine ekledi.

RAKİPLERİN TRANSFER SÜRECİ

Yıldırım, “Ligdeki rakiplerimiz önemli transferler ile kadrosunu güçlendiriyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Çok transfer yapmak bazen takımları güçlendirmez. İçerde çok fazla bir rekabet varsa o transferleri yapan takımları zayıflatıyor diyebiliriz. Bunun dışında biz yarışta geride gelen takım olduğumuz için diğer ekiplerin takılmasına ihtiyacımız var. Gruptaki ekiplerin güçlenmesi bizim bu takılma ihtimalini artırıyor. Bizim zaten puan kaybı lüksümüz yok. Bu yüzden grubun güçlenmesi olumlu bir durum olarak bakıyorum.”

2 MAÇ DAHA OLABİLİR

Antalya kampının yarın sona ereceğini belirten Yıldırım, ikinci etap çalışmaları hakkında şöyle konuştu: “Sakarya’da ki çalışmalarımız daha çok teknik ve taktik ağırlıklı olacak. Antalya kampının ardından 2 gün dinlendikten sonra tekrar başlayacağız. Hazırlık maçları da olabilir. Şu an takım bulmak zor ama belki amatör takımlarımızla bir ya da iki maç yapabiliriz.”     Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER