Şaban Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Teknik Direktör Şaban Yıldırım, Lig Radyo’nun konuğu oldu ve ligin başlama süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Futbol ailesi olarak çok önümüzü göremiyoruz. Bu sezon ligler oynanacak mı onu da bilemiyoruz. Fakat bana göre ligin başlaması çok zor görünüyor” dedi. 

Şaban Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, Lig Radyo’da yayınlanan Ajans Futbol programına konuk oldu. Lig’le ilgili değerlendirmelerde bulunan Yıldırım şöyle konuştu: “Sezon başında bazı sıkıntılar yaşandı. Bazı şeyler bir sezonda inşa ediliyor. Maalesef bir sonraki sezon planlar yıkılıyor. Planlı bir şekilde yapılandıramadık. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Bunu kimseyi suçlamak için söylemiyor. Geçen sene final oynamış 12-13 hafta lider götürmüş bir takım vardı. O takım bozuldu. Bu sefer yeni bir yapılanma yapıldı. Tabi bunlar çok kolay işler değil. Her zaman takım uyumu yakalayama bilirsiniz. Bunlara birde ekonomik sıkıntılar eklenirse sıkıntılı bir süreç yaşandı.”

DEVRE ARASI 

“Biz göreve geldiğimizde devre arası transferinde bazı hamleler yapmak zorunda kaldık. Fakat devre arası transferi normal döneme göre daha zor oluyor, Ekonomik sıkıntılar var. Durum böyleyken bir yandan da yarışmak zorundasınız. Biz elimizden geldiğince bunu yapmaya çalıştık. Bunu yaparken çok da eleştiri aldık. Fakat biz bu süreci yönetirken bunları da göze almıştık. Ligler tatil olmadan önce epey bir ilerleme kaydetmiştik. Önemli bir uyum yakalamıştık.”

ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ 

Koronavirüs salgını nedeniyle lige verilen arayı ve bundan sonraki süreci değerlendiren Yıldırım, “Futbol ailesi olarak çok önümüzü göremiyoruz. Bu sezon ligler oynanacak mı onu da bilemiyoruz. Hastalığın nasıl seyir edeceğini bilemiyoruz. Fakat bir yandan da ligle ilgili sorular kafamızda. Birtakım senaryolar üzerinde programlar hazırlıyor. Futbolcular bireysel antrenmanlarını kendileri yapıyorlar. Lig bir ay sonra başlıyor deseler çok bir kayıp olmadan hazır oluruz” şeklinde konuştu. 

BAŞLAMASI ZOR 

2.Lig’de şampiyonluk şanslarının olduğuna dikkat çeken Şaban Yıldırım sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Matematiksel olarak ligden direk çıkma iddiamız sürüyor. 69 puanı bulabiliriz. Bu puan ile şampiyonluk şansımız var. Bu seçenek masada ama olmazsa tabi play-off hesabı da var. 2 senedir finallerde kaybediyoruz ve ciddi dersler aldık. Bizim önemli bir play-off tecrübemiz var. İş oraya gelirse bunu kullanırız. Fakat bana göre ligin başlaması çok zor görünüyor. İnşallah en kısa sürede bu süreci atlatırız.”   Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 13:06
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER