Şaban Yıldırım: "Lige hazır gireceğiz"

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, 4 Mayıs’ta sahaya inerek ligin başlama tarihine kadar eksiklerini gidereceklerini söyledi. Yıldırım, “5-6 haftalık hazırlık süresi sonunda maçlara hazır olacağız” dedi.

Şaban Yıldırım: "Lige hazır gireceğiz"

TARİH DEĞİŞMEYECEK
Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, federasyonun liglerle ilgili açıklayacağı net tarihi beklediklerini söyledi. Yıldırım, “Liglerle ilgili 1 Mayıs’ta federasyon tarafından yapılacak açıklamayı bekliyoruz. Biz programımızı 4 Mayıs’a göre yaptık. Haziran’ın ikinci veya üçüncü haftasında lig başlasa dahi biz belirlediğimiz takvimde sahaya ineceğiz. Çalışma programını ise liglerle ilgili net tarihe göre ayarlayacağız, İlk olarak kademeli olarak sahaya inerek gruplar halinde idmanlarımızı yapacağız. Takım çalışmalarını bir hafta sonra yapmayı hedefliyoruz. Lige kadar olan sürede bıraktığımız noktaya yeniden ulaşacağımıza inanıyorum” dedi. 
5-6 HAFTA YETERLİ
Sezon başında olduğu gibi bu dönemde de 5-6 haftalık hazırlık döneminin hazır olmak için yeterli olacağını ifade eden deneyimli teknik adam planlarını bu yönde yaptıklarını söyledi. Yıldırım, “Oyuncularımızla birlikte sezona en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi. Almanya’da bulunan Denis Taşkesen ile Barış Örücü’nün de başlama tarihine göre hazırlıklarını yaptığını belirten deneyimli teknik adam, “Oyuncularımız döndüklerinde karantina sürecinde olup olmayacaklarını araştıracaklar. Öyle bir dönem olursa sadece iki futbolcumuz olduğu için sayı fazla değil. Onlarda o sürecin ardından bize katılır” ifadesini kullandı.  Şenol ÇİVİCİK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 10:44
banner3
YORUM EKLE