'SAKARYA FUTBOL ŞEHRİ'

Ümit Karan Futbol Okulu, Türk futboluna damga vuran futbolcularından Ümit Karan’ın katılımıyla açıldı. Sakarya’nın futbol şehri olduğunu belirten Ümit Karan “Gençlerin önünü açmamız lazım. İnşallah buradan yetenekli futbolcular çıkar” dedi.

'SAKARYA FUTBOL ŞEHRİ'

AÇILIŞ YAPILDI
Türk futbolunun unutulmaz futbolcularından ve Kuzey Makedonya takımlarından Shkupi'nin teknik direktörü Ümit Karan, ilimizde futbol akademisi açtı. Mefkure Spor Kompleksi’nde çalışma yapan futbol okulu görkemli bir törenle açıldı. Ümit Karan’ın katıldığı açılışta TFF Bölge Antrenörü Adem Tandoğan, Sakaryaspor yardımcı antrenörü Murat Balaban ve sporcu velileri katıldı. Futbol okulu Berkan Köroğlu antrenörlüğünde ve Onur Emre Bahar  genel koordinatörlüğünde, 6-17 yaş grubu arasındaki sporculara eğitim verecek. Ümit Karan Futbol Okulu’nda şuan 45 sporcunun eğitim aldığı belirtildi.
SAKARYA FUTBOL ŞEHRİ
Sakarya’da yılladır çok iyi futbolcuların yetiştiğini belirten Ümit Karan, “Sakarya yıllardır çok iyi futbolcular yetiştiriyor. Ayrıca Sakaryaspor taraftarını da son maçta ben dahil herkes gördü. Sakarya bir futbol şehri. Çok büyük futbolcular yetiştirdi. Biz de buraya bir akademi açtık. Umarım geleceği olan bu çocuklarda olacağını düşünüyorum. 3-5 tane yetenekli futbolcu her yerden çıkar. Biz artık Türkiye olarak Türk futboluna bir şeyler katmak istiyorsak işlere biraz daha önem vermemiz gerekir. Bakıyorsunuz futbolda herkes gençleşmeye gidiyor. 19 yaş ortalamasında oynuyorlar biz hala 29-30 yaş ortalamasında oynuyoruz. Gençlerin önünü açmamız lazım. İnşallah buradan yetenekli futbolcular çıkar” dedi.  Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER