Sakarya’daki Dünya Şampiyonası da erteleniyor mu? 

Ekim ayında Sakarya’da gerçekleştirilecek olan 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası için erteleme olup olmayacağı ile ilgili ilk açıklama geldi...

Sakarya’daki Dünya Şampiyonası da erteleniyor mu? 

sakaryayenihaber.com - Caner ÖZKOÇ'un haberi 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından 12-19 Nisan tarihleri arasında Sakarya’nın da 2. Etabı’na ev sahipliği yapacağı 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ertelendiğini duyurdu.

Bakan Kasapoğlu’nun açıklaması akıllara Sakarya’da bu yıl 22-25 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası için Koronavirüsü tedbirleri kapsamında ertelenebileceği sorusunu getirdi.

Sadece ülke içinden değil ülke dışından da sporcular ve binlerce spor severin katılması beklenen Dünya Şampiyonası için herhangi bir erteleme kararı olup olmadığı hakkında Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi açıklamalarda bulundu.

Başkan Ekşi; “ Şuan için böyle bir durum söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yakın dönemde gerçekleştirileceği için tedbirler kapsamında ertelendi. Biz de Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü’nden konuyla ilgili talimat bekliyoruz. Muhtemelen 1 hafta içerisinde 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası için ertelenme kararı olup olmayacağı belli olacaktır ama şu an için böyle bir durum yok” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 14:08
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER