SAKARYASPOR 54 YAŞINDA

Türk futbolunun mihenk taşlarından olan ve yetiştirdiği yıldızlarla adını Türkiye’ye altın harflerle yazdıran Sakaryaspor 54 yaşına girdi. Bu yılda 2.Lig’den kurtulamayan Sakaryaspor’un kuruluş yıldönümünü buruk sevinçle kutluyoruz.

SAKARYASPOR 54 YAŞINDA

EFSANE 54 YAŞINDA

17 Haziran 1965 tarihinde kurularak Türk futboluna ismini duyuran Sakaryaspor, bugün kuruluşunun 54. yıldönümünü kutluyor. Federasyon Kupasını kazanan, Avrupa kupasında mücadele ederek gururumuz olan, teknik direktöründen futbolcusuna kadar Türk futboluna sayısız yıldız yetiştiren Sakaryasporumuz yarım asrı geride bıraktı. Sakaryaspor taraftarı bu yıl da 2.Lig’den kurtulamamanın üzüntüsünü yaşarken 54’ncü yılımızı buruk bir sevinçle kutluyoruz.

ONUR VE GURURLA


Ethem Boran başkanlığında Fikret Aldinç, İsmet Kahyaoğlu, Mikail Temizel, Fuat (Bursalı), İhsan Özbek, Faruk (Mersinli), Musa Çetiner, Beşir Belat, Çarli Erdoğan, Rıfkı Manavoğlu ve Zeki Aydıntepe’den oluşan kadroyla Türk futboluna adım atan Sakaryaspor, 54 yıllık şanlı tarihinde büyük başarılara imza atarak gurumuz oldu. Öte yandan Sakaryaspor’un 54’ncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle şuana kadar herhangi bir kutlama organizasyonu programı yapılmadı.    Erdem YILDIRIM

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER