Sakaryaspor'a beceriksizliğin faturası!

TFF Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi’ne uymayan Sakaryaspor Kulübü’ne 3 puan silme cezası vermişti. Tahkim Kurulu, Sakaryaspor Kulübü’nün itirazını dünkü toplantısında değerlendirerek 3 puan silme cezasını onadı. Yönetimin hatası Sakaryaspor’u 3 puandan etti! 

Sakaryaspor'a beceriksizliğin faturası!


Sakaryaspor’a Tahkim Kurulu’ndan dün kötü haber geldi. Sezon başında TFF Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi’ndeki mali, idari ve tesis kriterlerindeki eksikler nedeniyle Sakaryaspor’a 3 puan silme cezası verilmişti. Bu cezanın ardından Sakaryaspor Yönetimi, Tahkim Kurulu’na başvurarak duruşma talebinde bulundu. Dün toplanan Tahkim Kurulu Sakaryaspor’un itirazını reddederek 3 puan silme cezasını onadı. 
4 PUANA DÜŞTÜK
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’nin verdiği 3 puan silme cezası Tahkim Kurulu tarafından onanmasıyla resmen kabul edildi. Lig’de 7 puanı olan Sakaryaspor aldığı cezanın ardından yeniden 4 puana düşecek. TFF Yönetim Kutulu, önümüzdeki hafta yapacağı toplantı ile Sakaryaspor’un puanını resmi olarak 4 puana düşürmüş olacak. Öte yandan Sakaryaspor’la birlikte Bursaspor, Osmanlıspor, Şanlıurfaspor, Uşakspor, Eskişehirspor  ve Karabükspor’un da 3 puanı silinecek. 
SKANDAL HATA
11 Temmuz’da göreve gelen İbrahim Nalbant Yönetimi, 3 puan silme cezıyla tarihi bir skandala imza attı. Sakaryaspor’un tarihinde ilk kez resmn puanı silindi. Federasyonun istediği evrakları zamanında yetiştiremeyen Sakaryaspor Yönetimi’nin bu hatası yeşil-siyahlı ekibimize pahalıya mal oldu. Cezanın ardından sosyal medyada Sakaryaspor taraftarı yönetime ateş püskürerek bir kez daha istifa çağrısı yaptı.    Erdem YILDIRIM
 

Erdem Yıldırım

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER