Sakaryaspor'a forma reklamı önerisi!

Sakarya Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, Sakaryaspor'un Ergene Velimeşespor maçına göğsünde 'kiralık' yazısıyla çıkmasını değerlendirdi

Sakaryaspor'a forma reklamı önerisi!

Sakarya Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur, Sakaryaspor'un Ergene Velimeşespor maçına göğsünde 'kiralık' yazısıyla çıkmasını değerlendirdi. Sezai Matur'un köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde: 

Sakaryaspor kiralık değildir!

Sakaryaspor’un göğüs reklamı veren BMC ile sözleşmesi bitmiş.

Yönetim de dün takımı futbolcuları “Kiralık” yazılı formalarla sahaya sürmüş.

Bu tam bir skandaldır.

Yönetimin beceriksizliğinin itirafıdır.

Yönetimin sadece beceriksizliğinin vefasızlığının da itirafıdır.

Göğüs reklamı sözleşmesi bittiyse, daha yeni transferin açılması için tonlarca para veren sponsorlardan birinin reklamı oraya asılabilirdi.

Bildiğim kadarıyla Büyükşehir Belediyesi’nden 300 bin liralık bir kaynak aktarıldı.

Hiç sponsor bulamıyorsan BELPAŞ’ın reklamıyla çık sahaya..

Sakaryaspor’a yıllarca katkı sunan Şen Piliç’in reklamını koy…

Bu şehrin en büyük markası Toyota az mı katkı sundu bu şehrin takımına…

Onların reklamıyla çık bir sahaya…

Hiç olmadı, Kızılay’a kan bağışı çağrısı yapan bir yazı yaz…

Olmadı “Sigara öldürür” de…

“Yayaya yol ver” de…

“Organını bağışla” de…

De, başka bir şey de…

Ama “kiralık” diye yazma…

Sen bir göğüs reklamı alamadıysan futbolcunun göğsüne “ kiralık” yazamazsın…

Sakaryaspor yönetiminin bugün çıkıp Sakarya kamuoyundan özür dilemesi gerekir…

Sezai Matur'un "Yavuz, bardağın dolu tarafını anlattı" başlıklı yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 00:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil koyukan
Adil koyukan - 8 ay Önce

Sezai bey. Güzel şeyler söylediğinizi düşündüğünüzü ummak istemiyorum. Umarım sadece muhalefet etmek ya da gündem olmuş bir konuda yorum yapma ihtiyacından kaynaklanan bir yorumdur umarım bu kaleme aldıklarınız. Sizce o bahsi geçen firmalar bugün herhangi bir yardım yapmazken o firmaların reklamını göğsümüzde taşımak ne kadar doğru. Bu bahsi geçen firmaların bir kısmının da istihdam dışında ne faydası var şehrimize. Millet reklamını ulusal kanallarda döndürmek için 10.000 lerin önüne çıkarmak İçin milyonlar harcıyorken siz bedava reklam taşımaktan bahsediyorsunuz. Burda değinmeniz gereken koca Sakarya ilinde Sakaryasporumuza sponsor olacak bir tane firma olmamasıdır. Bir sürü firma var iş adamı var. En kötü ihtimalle her hafta bir firma reklam versin. Belediye zaten bu kulübe destek veriyor. Belpaş veya diğerlerini yazsan o şanlı formaya kim talip olur sponsor olmaya. Madem o kadar sahip çıktınız bu formaya siz verseydiniz “Yenihaber” olarak forma reklamını. Üstelik kiralık diye yazıp çıkmışken sahaya. Bu arada ne kulüple ne yönetimle en ufak bir bağım yok taraftarlık dışında. Bu ülkede boş konuşmaya gelince herkes konuşuyor. Bunu Sakarya’nın önemli basın yayın kuruluşu olarak bari siz yapmayın. Yazık olan kiralık yazması değil o formayı bedavaya vermek istemenizdir. Saygılar.

Adil koyukan
Adil koyukan - 8 ay Önce

E tabi siz Özgür basın olarak bu yazdıklarımı yayınlarsınız herhalde.

Sercan Alar
Sercan Alar - 8 ay Önce

Benim şahsi fikrim; insan psikoloji ile ayakta duruyor kendini cesaretlendiriyor mücadele veriyor. Kiralik yazısı çok kötü bir durum çok kötü bir çaba içine girme takımımızın durumu n yazıkki bu. Takımın başına geçen Eline sazı alan çaresiz. Takıma gelince de maddi boyutu takıma olumsuz yansitirsaniz oyuncular bu şekilde etkilenir sahada dolaşırlar. Bir adam gelir 4 oyuncumuzu geçer köşeye bırakır topu öyle.. Bu bir profesyonel takim amatör takım değil oyuncuların kendi kendine motivasyon sağlamasını ellerinin taşın altına sokmasını bekleyemezsiniz tekrar söylüyorum saygı değer başkanım umarım eleştiriye açıksınızdır futbolcunun giydiği formanın önüne kiralik yazıp sahaya süremezsiniz.

SIRADAKİ HABER