Sakaryaspor beklemede

Sakaryaspor Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Aydınlı, takıma verdikleri süresiz iznin sürdüğünü belirterek, federasyonun kararını beklediklerini söyledi. Aydınlı, “Beklemedeyiz. Federasyon ne zaman tarihi açıklarsa bizde ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Sakaryaspor beklemede

KISA TAKVİM OLABİLİR
Ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle futbola ara verilmesinin ardından süresiz izne çakan Sakaryaspor’da çalışmaların başlayacağı tarihte belirsizliğini koruyor. Federasyonun alacağı kararı beklediklerini belirten Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Aydınlı, “Şu an ki duruma baktığımızda liglerin mayıs ayının ortasından önce başlaması imkansız gibi. Ligde zaten 6 hafta kaldı. İki hafta içerisinde hafta sonu ve hafta içinde oynanacak kısa takvimle lig tamamlanır. Biz sadece federasyonun vereceği tarihi bekliyoruz. Ona göre çalışmalarımıza başlayacağız” ifadesini kullandı. 
TESİSTE KİMSE YOK
Lige verilen arada futbolcular evlerinin yolunu tutarken Sakaryaspor’un gurbetçi oyuncuları Burak Can Kunt, Barış Örücü ve Denis Taşkesen Rüstemler Tesisleri’nde kalmıştı. Tatil süreci uzayınca bu üç futbolcunun da tesislerden ayrıldığı belirtildi. Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Aydınlı, “Tesiste kalan futbolcumuz yok. Herkes evinde çalışıyor. Sağlık sorunu yaşayan bir oyuncumuzun da olmaması sevindirici. İnşallah b zor günleri atlatacağız” dedi. Hüseyin Aydınlı ayrıca kulüp olarak yaşanan bu olumsuz döneme rağmen hiçbir personelin görevinden ayrılmadığını da sözlerine ekledi. 
FEDERASYON ÇÖZMELİ
Liglerde ki belirsizlik devam ederken bir yandan da 31 Mayıs’ta sözleşmesi bitecek oyuncuların akıbeti merak ediliyor. Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Aydınlı, bu konuyu Türkiye Futbol Federasyonu’nun çözeceğini söyledi. Aydınlı “Etik olan futbolcuların liglerin sona ereceği tarihe kadar takımında kalmaları. Bu konu federasyonun bir an önce çözmesi gereken bir durum, Bizim takımımızda da 10’dan fazla oyuncunun sözleşmesi 31 Mayıs’ta bitiyor. Yaşanabilecek bir sorunun olacağını sanmıyorum ama yine de önlemleri baştan almak gerekiyor” şeklinde konuştu.    Şenol ÇİVİCİK
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 14:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER