Sakaryaspor'da beklenen kongre kararı alındı

Sakaryaspor’da Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır, kongre kararı aldıklarını ancak kongre tarihini Etimesgut Belediyespor maçının hemen ardından açıklayacaklarını söyledi.

Sakaryaspor'da beklenen kongre kararı alındı

Başkan İbrahim Nalbant’ın istifa etmesinin ardından gözler yönetime çevrilmişti. Başkanvekili Yaşar Zımba ve Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır Rüstemler Tesisleri’nde taraftarlar ile bir araya geldi. Yeşil-Siyahlı taraftarlar yönetimden kongre kararı alınmasını istedi.  Başkan yardımcısı Bahadır, kongre kararının alındığını ancak kongre tarihinin Etimesgut Belediyespor maç

Başkan İbrahim Nalbant’ın istifa etmesinin ardından gözler yönetime çevrilmişti. Başkanvekili Yaşar Zımba ve Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır Rüstemler Tesisleri’nde taraftarlar ile bir araya geldi. Yeşil-Siyahlı taraftarlar yönetimden kongre kararı alınmasını istedi.  Başkan yardımcısı Bahadır, kongre kararının alındığını ancak kongre tarihinin Etimesgut Belediyespor maçının hemen ardından pazar akşamı açıklayacaklarının sözünü verdi.

Taraftarlar adına konuşma yapan tribün lideri Murat Ercan, “Sakaryaspor’da güven tazelemesi olması gerekiyor. Kongre kararı alınması şart. Kongre olmadan, bu güven tazelenmeyecek. Taraftarın kararı nettir. Sakaryaspor’un huzur için kongre kararı alınsın” diyerek Başkanvekili Hüdaverdi Bahadır’a sesledi.

Taraftarın “Kongre kararı alın” talebine Başkanvekili Hüdaverdi Bahadır, “Gerekeni yapacağım” diyerek şu ifadeleri kullandı: “Sizden 2 gün istiyorum. Şu maçı geçelim gereğini yapacağız. Ben art niyetli değilim. Ben bu şehri sıkıntıya sokacak hiçbir hareketin içinde olmayacağım. 5 maç üst üste kazansak dahi ben sizin istediğinizi yapacağım. Pazartesi günü kongreyle ilgili gerekli açıklamayı yapacağım. :Hatta pazartesiyi beklemeden maç akşamı size açıklamaya yapacağım.” Öte yandan Başkanvekili Hüdaverdi Bahadır, Etimesgut maçını ailesiyle birlikte Tatangalar’ın yanında izleyeceğini sözlerine ekledi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Başkanvekili Hüdaverdi Bahadır’ın taraftara yapyığı açıklamanın ardından Sakaryaspor Kulübü’nden de resmi açıklama geldi. Kulüp yaptığı açıklamada, “Yönetimimiz Pazar akşamı resmileştirilmek üzere istifa ederek, kongre kararı almıştır. Kongre tarihi en yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerini kullandı.  

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 18:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet dinç
Mehmet dinç - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun da en başından belliydi işlerin bu noktaya geleceği. Bak cumhur genç kongrede büyükşehre hayırlı olsun demişti. Son sözü yine ekrem başkan söyledi. Keşke böyle olmasaydı