Sakaryaspor'da borç bilmecesi... 3 katı çıktı!..

Sakaryaspor’da geçmiş yıllarda olduğu gibi borçlar konusunda yine aynı senaryo yaşandı. Hüdaverdi Bahadır futbolcu peşinatları için 1 Milyon 200 bin TL borç olduğunu söylemişti. Ancak bu borcun 3 Milyon 483 bin TL olduğu ortaya çıktı. 

Sakaryaspor'da borç bilmecesi... 3 katı çıktı!..

Sakaryaspor'da 6 Kasım’da yapılan kongre öncesinde Hüdaverdi Bahadır kulübün mali tablosunu kamuoyuyla paylaşırken takıma peşinat borcunu 1 Milyon 200 bin TL olarak açıklamıştı. Göreve yeni gelen Cumhur Genç başkanlığındaki yönetim futbolcuları yapılacak ödemeler konusunda dün hesapları inceledi. Yapılan incelemenin ardından peşinat borcu açıklanan rakamın 3 katı çıktı. Başkan Cumhur Genç, peşinat borcunun 3 Milyon 483 bin TL olduğunu söyledi. 
GELENEĞİ BOZMADILAR
Sakaryaspor’da borçlar konusunda yıllardır aynı senaryo yaşanıyor. Sakaryaspor’da yapılan her kongrenin ardından borç konusunda eski yöneticiler, yeni yöneticileri ters köşeye yatırdı. Son yıllarda yapılan kongrelere baktığımızda İsmail Gürses yönetimi ve Cevat Ekşi yönetimi de görevi devrederken kulübün borçları konusunda gerçek rakamları kamuoyuna açıklamamıştı. Aynı geleneği İbrahim Nalbant yönetimi de sürdürmüş oldu. 
ÖDEMELER BAŞLIYOR 
Sakaryaspor Yönetimi ödemeler konusunda kolları sıvadı. Karabükspor maçının ardından yönetim ilk icraatı olarak takımın peşinat borçlarını ödeyecek. Öte yandan Vanspor maçında Hüdaverdi Bahadır 3 bin TL’lik galibiyet primini 6 bin TL’ye çıkarmıştı. Van galibiyetinin primleri de yeni yönetim tarafından ödenecek.    Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 17:27
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER