Sakaryaspor'da Çarşamba günü neler oldu?

Sakaryaspor Yönetiminden herkes kongre kararı beklerken dün kaptan Oğuz Çalışkan’ın kadro dışı bırakılmasıyla büyük bir kriz yaşandı. Bu karara tepki gösteren futbolcular antrenmana çıkmama kararı aldı. Yapılan görüşmeler sonunda hem Oğuz Çalışkan hem de takım idmana çıktı. 

Sakaryaspor'da Çarşamba günü neler oldu?

Sakaryaspor’da dün yine büyük kriz taşandı. Bandırmaspor maçından sonra taraftarın tepkisine sinirlenerek soyunma odasına yöneticilerin ve teknik heyetin girmesini istemeyen kaptan Oğuz Çalışkan dün yönetim kararıyla kadro dışı bırakıldı. Kadro dışı kararının ardından Oğuz Çalışkan, yöneticilerle yaptığı görüşme sonrası sinirli bir şekilde dışarı çıkarak özel aracıyla Rüstemler Tesisleri’nden ayrıldı. Kaleci Oğuz daha sonra takım arkadaşlarının ısrarı sonucunda yaklaşık yarım saat sonra tekrar tesislere geri döndü.

BEN HAKLIYIM

Oğuz Çalışkan idmana çıkarken ise basın mensuplarına “Ben kimseden özür dilemedim. Ben haklıyım” açıklaması yaptı. Öte yandan kaptan Oğuz Çalışkan kadro dışı kararının ardından instagram hesabından “Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Dilimde bir dua var; Allah hak yolundan ayırmasın” paylaşımı yapmıştı. 

TAKIM KAZAN  KALDIRDI 

Sakaryaspor’da kaptan Oğuz Çalışkan’ın kadro dışı bırakılmasıyla futbolcular kazan kaldırarak kendi arasında yaptığı toplantıda idmana çıkmama kararı aldı. Oğuz Çalışkan’ın kadro dışı kararından vazgeçilmesini isteyen futbolcularla Murat İçduygu, Birol Özbey, Yekta Tepe ve Cevdet Sarı tesislere giderek toplantı yaptı. Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar'dan da Murat Ercan ve bazı taraftarların da tesislerde olduğu görüldü. 

BİR BUÇUK SAAT

Yapılan uzun toplantının ardından futbolcular ikna edildi ve saat 17.00’de başlaması gereken antrenman saat 18.30’da yapıldı. Kaleci Oğuz Çalışkan da dünkü idmanda yerini alırken takımda morallerin bir hayli bozuk olduğu gözlerden kaçmadı. Öte yandan Teknik Direktör Suat Kaya yaşanan krizle herhangi bir açıklama yapmadı.

Erdem Yıldırım

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 16:21
banner3
YORUM EKLE