Sakaryaspor'da korona krizi! Yönetim ne yapacak?

Koronavirüs salgını futbol ekonomisini de olumsuz yönde etkiledi. Hiçbir yerden geliri olmayan Sakaryaspor’da, yönetim takıma yapılacak ödemeler konusunda kara kara düşünüyor.

Sakaryaspor'da korona krizi! Yönetim ne yapacak?

MADDİ KRİZ
Koronavirüs salgını futbol ekonomisini de olumsuz yönde etkiledi. Hiçbir yerden geliri olmayan Sakaryaspor’u zorlu bir süreç daha bekliyor. Her sezon olduğu gibi Sakaryaspor’da bu sezon da büyük bir maddi kriz yaşanıyor. Başkan Cumhur Genç ve kurmaylarının ekonomik krizi nasıl aşacağı merakla beklenirken yönetim kara kara düşünüyor. Devre arasında forma kampanyası başlatan yönetim bu kampanyadan da tam olarak istediği geliri elde edemedi. 
GELİR YOK
Liglerin yeniden başlamasının ardından futbolculara prim, maçbaşı ve peşinat ödemesi yapılacak. Ancak bu ödemelerin nasıl yapılacağı büyük bir soru işareti. Sakaryaspor, tek gelir kaynağı tribün hasılatından da bu süreçte faydalanamayacak. Çünkü liglerin başlaması durumunda maçların seyircisiz oynanmasına kesin gözüyle bakılıyor. 
SON 2 SEZON
Sakaryaspor son iki sezonda play-off finalinde kaybederek 1.Lig hedefine ulaşamamıştı. Her iki sezonda da maddi kriz ön plana atılmış ve futbolcular ile yönetim arasında ortam gerilmişti. Şu an Sakaryasporlu futbolcular maddi konuda herhangi bir talepte bulunmasa da ilerleyen süreçte yönetimle karşı karşıya gelecekler.   Erdem YILDIRIM

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk1988
Ufuk1988 - 7 ay Önce

ÖNCELİKLE BEN 32YASİNDAYİM WSKİ STADTADA MACLARA GELDİM BU KULUBUN HİC PARASİ OLMADİ HİC İYİ FUTBOLCU OLMADİ BU KULUBU ONCE İLERİ GORUSLU YANDAS MEDYA OLMAYAN ATATURKCU BİR BASKAN LAZİM ARTİK BEN SAPANCASPOR HAZİRLİK MACİNABGELDİM BURANİN İNSANİYİM YANİNDAKİ ADAMLAR CUMHUR GENC HARİC ONUDA PEK TANİMAM İYİ İNSAN DİYORLAR GERCİ ONLARİ KONUSMAK BANA YAKİSMAZ AMA ONUN YANİNDAKİ ADAMLAR BİBTUHAF KABADAYİ GİBİ SANKİ DUNYA ONLARİN BOYLE OLMAZ BİR İZMİR MARSİ NERDE BU TAKİM DUZELMEZ CUNKU SEHRİN BASKANİ BELEDİYE HEP KAYPAN BİYİKLİ İNSANLAR

Enes
Enes - 7 ay Önce

24 yaşındayım, kendimi bildim bileli Sakaryaspor maddi kriz içinde kurulduğundan beri kulüp kurumsallaşma olmamış, geliri maç hasılatı belediye başkanlarının yaptığı yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyor. Kulüp ün kasasında para olsa bile yönetim gelip o parayı çarçur ediyor ve kimseye hesap verme gibi bir lüksü de yok maalesef.

Hasan5454
Hasan5454 - 7 ay Önce

10 yıldır para krizi var,yeni bir şey değil ki hiç şaşırmadım.Sondakika para bulunur yaz bunu bir kenara,son dakika transfer yapılır yeni mi bunlar sanki.

FeroKing54
FeroKing54 - 7 ay Önce

Yıllardır kriz var, bu sene çok zor görünüyo şampiyonluk, eğer şampiyon olursak Allah'ın izniyle bu kriz çözülür.

SIRADAKİ HABER