Sakaryaspor'da mali tablo açıklandı

Sakaryaspor Yönetimi, 9 Milyon TL’lik ödeme yapıldığını açıkladı. 6 aylık sürecin mali tablosu açıklanırken mevcut kadroya olan borç 2 Milyon 831 bin TL olarak açıklandı. 

Sakaryaspor'da mali tablo açıklandı

sakaryayenihaber.com -

Başkan Cumhur Genç mali tabloyu da açıkladı. Genç “6 Kasım’da kulübü 7 Milyon TL borçla devraldık. Bizim dönemimizde 9 Milyon 65 bin TL ödeme yaptık. Bu paranın 2 Milyon 100 bin TL’si Büyükşehir’den geldi. Yönetim olarak 25 Milyon cebimizden para topladık. Gelirlerimizle birlikte 7 Milyon TL’lik ödeme yaptık” dedi.

FUTBOLCU BORCU

Başkan Genç mevcut takıma olan borcun 2 Milyon 831 bin 032 TL olduğunu açıkladı. Devre arasında gönderilen oyuncuların bu borca dahil olmadığı belirtilirken yaklaşık 1 Milyon TL’de daha giden oyunculardan geleceği belirtildi. 

TFF’YE BORÇ 

Sakaryaspor’da transfere yasaklı dosyalarda açıklandı. TFF’ye 2 Milyon 352 bin TL transfer borcunun olduğu belirtildi. TFF’ye olan borç şu şekilde: Ferhat Yazgan ( 1 Milyon 66 bin TL), Abdullah Ercan (96 bin 100 TL), Savaş Taga (46 bin 911 TL), Hakkı Can Aksu (108 bin 975 TL), Tevfik Köse (264 bin 300 TL), Ali Fırat Okur (150 bin 502 TL). Ayrıca geçen sezon Bursa’da oynanan final maçında taraftarın stada verdiği zararın faturasın 518 bin 31 TL. 

VERGİ VE SGK BORCU

Sakaryaspor’da ağustos ayında ödenemesi gereken Vergi ve SGK borcu 2 Milyon 200 bin TL olarak açıklandı. Başkan Genç bu borcu Büyükşehir Belediyesi’nin ödeyeceğini söyledi. Yapılandırmada olan Vergi ve SGK borcunun iki taksidi ise bu sezon Cumhur Genç başkanlığındaki yönetim tarafından ödendi.   Şenol ÇİVİCİK

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyzi buber
Feyzi buber - 4 ay Önce

Herşey sakaryasporumuzun yararına olsun ben şunu demek istiyorum spor Bakanı ve fedarasyon başkanına 1.ci .lig pilayof maçları 2 .maç üzere oynandı peki 2.ci lig pilayof maçları neden tek maç üzerine oynandı kabul edelim sakaryasporumuz ilk maçta yenildi 2.ci maçta yendigini düşünselk sakaryasporumuzun şampiyon olma şansı vardı bu rakiplerini içinde geçerli burda adaletsizlik ve haksızlık var buna ne diyecekler fedarasyon başkanı ve spor Bakanı

SIRADAKİ HABER