Sakaryaspor taraftarına kötü haber

Türkiye Futbol Federasyonu maçların seyircisiz oynancağını resmen açıkladı.

Sakaryaspor taraftarına kötü haber

2020-2021 sezonun başlAmasına kısa bir süre kala maçların seyircili oynanıp oynamamyacağı tartışılıyordu. Türkiye Futbol Federasyonu yeni sezonda Ekim ayından itibaren maçlara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar taraftara alınabileceğini açıklamıştı. Ancak artan bvaka sayıları nedeniyle bu karar rresmen değişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, futbol karşılaşmalarının seyircili ve seyircisiz oynanacağı hakkında önemeli açıklama yaptı. Bakan Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun futbol müsabakaları hakkında görüş ilettiğini açıkladı. Bilim Kurulu'nun görüşü ise müsabakaların en azından ligin ilk yarısının tamamının seyircisiz olması yönünde. Fahrettin Koca, ''Belli bir döneme kadar, belki yılın ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde Bilim Kurulu’ndan bir öneri var. Yaklaşımımız bu şekilde.'' ifadelerini kullandı.Bilim Kurulu’nun önersinin ardından TFF maçların seyircisiz oynanacağını resmen açıkladı.

İşte o açıklama;

Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.  

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 15:20
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER