Sakaryaspor tesisleri için önemli gelişme!

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, sezon sonunda Rüstemler Tesisleri'nin yıkılarak yerine modern bir tesis yapılacağını açıkladı. Genç, “Sakaryaspor’a kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. İlk hamlemiz tesis olacak” dedi. 

Sakaryaspor tesisleri için önemli gelişme!

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, Sporyum Programı’nda gazeteciler Erdem Yıldırım, Şenol Çivicik ve Ömer Gümüşel’in konuğu oldu. Başkan Cumhur Genç, canlı yayında projeleri açıklarken hedeflerinin bu sezon play-off oynamadan şampiyonluk olduğunu söyledi.  

Başkan Cumhur Genç, sezon sonunda Rüstemler Tesislerini yıkıp yerine modern bir tesis yapılması için girişimlerin başladığını söyledi. Genç, “Bizim en büyük sorunlarımızdan biri tesis, bu konuyu çok önemsiyorum. Gerekli görüşmeleri gerçekleştiriyoruz, projesi çizilecek, İl Spor Müdürü Arif Özsoy ile yaptığımız görüşmemizde bu durumu kendisine aktardık. Kendisi bize 3 saha olacak şekilde Spor Toto Teşkilatı’nın desteği ile bu durumu karşılayabileceklerini belirtti. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Tesisin içinde bulunan ana bina artık işlevselliğini kaybetmiş durumda. Bir odada iki oyuncu kalıyor. Bu durum eski düzene göre yapılmış ancak biz içinde 40 odalı, saunası, hamamı ve fitness salonu olacak şekilde yeni bir bina yapmanın isteğindeyiz. Valimiz ve Büyükşehir başkanımız bize bu şekilde yardımcı olacak” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER