Sakaryaspor'un efsanesinden altyapı mesajı

Sakaryaspor’un efsane isimlerinden Rambo lakaplı Hasan Kemal Özdemir sosyal medya üzerinden canlı yayında soruları yanıtladı 

Sakaryaspor'un efsanesinden altyapı mesajı

Sakaryaspor’un efsane isimlerinden Rambo lakaplı Hasan Kemal Özdemir sosyal medya 
canlı yayınpnda soruları yanıtladı. Özdemir, Sakaryaspor’un Türk futbolunun bir dönemine damga vurduğuna değindi. Efsane isim koronavirüs salgınının ardından artık altyapıya gereken önemin verilmek zorunda kalacağını söyledi. 
60 GOL ATTIM
Futbolu bıraktıktan sonra kariyeri antrenör olarak devam eden Hasan Özdemir (Rambo Hasan), futbola forvet olarak başladığına değinerek, "Futbola santrfor olarak başladım. İstanbul bölgesel ligi gol krallığım bile var. 19 tane gol atmıştım. Fenerbahçe'de fazla gol atamadım ama Sakaryaspor'da 60'ın üzerinde gol attım” dedi. 
İYİ KADRO 
Özdemir, "Sakaryaspor o dönem çok yetenekli oyunculardan kuruluydu. Hem genç hem yetenekli büyüklerle küçükleri iyi karıştırdılar. O kadro o sene Türkiye kupasını kazandı. Çok kaliteli takımları vardı. Oğuz, Aykut, Engin, Neşet gibi isimler bulunuyordu. Ben Sakaryaspor'a gittiğimde çok genç bir takım vardı. Onlar Türk futboluna damga vurdular Oğuzlar, Aykutlar, Enginler, Turanlar sonra Fenerbahçe'ye transfer oldu. Fenerbahçe'de zaten 1989'da 103 golle şampiyon olduğu sene gelmişlerdi” dedi. 
ALTYAPI ÖNEM KAZANACAK
Altyapı konusunda önemli açıklamalar yapan Özdemir sözlerini şöyle tamamladı: “Altyapıda bayağı eksiklerimiz var. Büyük kulüplerde altyapıda çalıştığım halde bunları söylüyorsam diğer kulüplerde daha zor. Hem maddiyat hem sahalar hem malzemeler hepsi bu süreçte eksik, önem verilmiyor altyapıya. Herkes başarıyı bekliyor. Üst yapı hocaları başarıyı bekliyor. Koronavirüs salgınından sonra artık herkes altyapıya yönelecek. O kadar yüksek paraların verilmesi mümkün değil."   Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 12:43
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER