Sakaryaspor yine borç batağında

Sakaryaspor’da borçlar yine ödenmedi! 3 Milyon mevcut takıma borç, 2 Milyon Vergi-SGK borcu, yaklaşık 3 Milyon eski borçlar olmak üzere Sakaryaspor’un sezona başlaması için en az 8 Milyon TL para gerekiyor.

Sakaryaspor yine borç  batağında

MAÇBAŞI ALACAKLARI

Sakaryaspor, play-off ilk maçında yenilerek üst üste üçüncü sezon 1.Lig hedefine ulaşamadı. Başarısızlıkla sona eren sezonun ardından Sakaryaspor’da yeni sezon öncesinde tablo bir hayli vahim. Yeşil-Siyahlı kulüpte her sezon olduğu gibi bu sezonda aynı tablo ile karşı karşıyayız. Sezon başında 10 Milyon TL’lik borç ödenerek transfer tahtasının açıldığı Sakaryaspor, bir sezonda yine borç batağına saplandı. Futbolculara maç başı paraları yine ödenmezken yaklaşık 3 Milyon TL borç bulunuyor.

VERGİ VE SGK BORCU

Sakaryaspor’da yapılandırılan Vergi ve SGK borcu taksitleri de bu süreçte ödenmedi. Pandemi nedeniyle taksitler Ağustos ayına sarkıtıldı. SGK ve Vergi’ye de 2 Milyon’a yakın ödeme yapılmak zorunda. Vergi ve SGK parası ödenmeği takdirde yapılandırma da bozulmuş olacak. Ayrıca transfer yapamayacak olan Sakaryaspor, TFF’nin Ulusal Kulüp Lisansı kriterlerini de yerime getiremediği için yeniden 3 puan silme cezası ile karşı karşıya kalması gündeme.

ESKİ FUTBOLCULARA BORÇ

Sakaryaspor’da geçen yıldan kalan borçlarda ödenmemiş şekilde duruyor. Ferhat Yazgan (665 bin TL), Ali Fırat Okur (150 bin TL), Hakkı Can Aksu (108 bin TL), Tevfik Köse (260 bin TL), Savaş Tağa (140 bin TL)  başta olmak üzere eski futbolcuların borçlarının yanı sıra geçen yıl Bursa’da yaşanan final maçında taraftarın stada verdiği hasar nedeniyle kulübe 550 bin TL ceza kesilmişti. Ve bu ceza transfere yasaklı dosyalar arasına girdi. Mevcut yönetim Bursa finalinin cezasını da sezon sonuna ötelemişti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 13:20
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kapatın külübü
Kapatın külübü - 1 hafta Önce

Yazıklar olsun yediniz kulübü kapatın gitsin

Sapanca
Sapanca - 1 hafta Önce

Aptullah Ercan Faizsiz alacağı 90 bin
Futbolculara verilen denetler(canberk Sakaryaspor’u icraya verdi 3 ay önce Ama hala forma giyiyor ve bilerek oynamıyorum diyecek kadar ahlaksız)
Ali Fırat okur
Bekir irtegün
Deniz Taşkesen
Aydın Yilmaz
Umut söZem Ve diğerleri
Hepsi TFF den alacaklılar listesinde bu adamların parası ödenmez ise transfer yapmak zor.yine bu yönetim sadece prim vererek günü geçirmiş duruyor aynı 2018-2019 sezonu gibi vay Sakaryaspor’un haline canberk gibi maç satan Oğuz gibi Ferit gibi nalbant yönetimini protesto edenler olduğu sürece bu takımda hocaya suç atmak anlamsız duruyor.

Götürrrrr
Götürrrrr - 1 hafta Önce

Taraftarı küfretttir eski yönetimi devir, kulübü boşalt sonra bırak, yeni yönetim borçları ödesin, taraftarı küfretttir yönetimi bıraktır kulübü al kulübü hortumla. Kısır döngü hepimizin bildiği senaryo. DEVAM İNŞALLAH

Amk cala cala bıtıremedınız
Amk cala cala bıtıremedınız - 5 gün Önce

Altın madenı olsa kururdu cala cala

SIRADAKİ HABER