Sakaryaspor’a 1 Milyon 700 bin TL’lik müjde

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni futbolcu tescilinde SGK ve vergi borcu olmama şartını 2020/21 transfer dönemine mahsus olarak geçici şekilde kaldırdığını açıkladı. 

Sakaryaspor’a 1 Milyon 700 bin TL’lik müjde

sakaryayenihaber.com - Erdem YILDIRIM

Yeni sezon öncesinde transfer yasağını kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Sakaryaspor yönetimine TFF’den müjdeli haber geldi. Transferi açmak için 1 Miyon 700 bin TL vergi borcu ödemek zorundaydı. Ancak TFF’nin kararıyla bu borç geçici olarak öndenmeyecek.

SGK ÖDENDİ

Başkan Cevat Ekşi Sakaryaspor’uın SGK borcunu için ise geçen hafta ödemişti. SGK için 1.5 Milyonluk ödeme yapıldı. Sakaryaspor bu kararla 1 Milyon 700 bin TL’lik kısmından yararlanmış oldu.

TRANSFERE ENGEL BORÇ

Transferin açılması içine futbolculara da yaklaşık 2 Milyon 800 bin TL borç olduğu öğrenildi. Bu borcun 1 Milyon 66 bin TL’si Ferhat Yazgan’a ait. Ayrıca Bursa’da oynanan final maçından da transfere engel olan borç 518 bin TL. Sakartyaspor Yönetimi’nin hafta içinde transferi açmak için bu borcu ödemesi bekleniyor.

RESMEN AÇIKLANDI

TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamada yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Profesyonel Futbol Kulüplerimizden gelen talep üzerine, tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgının olumsuz ekonomik etkilerini de göz önüne alarak transfer edilen futbolcuların tescilinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmamayı belgelendirme yükümlülüğünün 2020-2021 futbol sezonu birinci transfer ve tescil döneminde uygulanmaması için Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'na Geçici 4. Madde eklenmesine karar verildi.”

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 18:46
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Dinç
Mehmet Dinç - 5 ay Önce

Yuh arkadaş müjde diyorsunuz mecbur bu yönetim veya belediye ödeyecekken ertelendi diye seviniyorsun.nasıl geldiyseler mecbur ödemeleri lazım Uğur Akkuş'un önüne taş koyduysalar.Simdi ertelenir başımıza ileriki yönetime kalacak silindi demiyor ertelendi diyor sende yazarken seviniyorum sana ne yazayım bilemiyorum.

54sakarya
54sakarya - 5 ay Önce

Ferhat yazganla 1 2 yıllık sözleşme imzalansin alacağı borç silinsin