Sakaryaspor’da büyük belirsizlik

Transfer döneminin bitimine sayılı günler kala Sakaryaspor’da belirsizlik sürüyor. Yönetim, transferi açmak için para arayışına devam ederken, bu konuda son sözü Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce söyleyecek.

Sakaryaspor’da büyük belirsizlik

YÖNETİM SUS PUS

Sakaryaspor’da yönetim, 1 Şubat’ta sona erecek ara transfer dönemi öncesinde para arayışlarını hızlandırdı.  Transfer döneminin bitimine sayılı günler kala sessizliğini koruyan Başkan Cevat Ekşi ve ekibinin, girişimlerini hızlandırdığı ve 1922 Konyaspor maçı öncesinde bu konuyu çözüme kavuşturmayı hedeflediği öğrenildi. Maddi sorunlar nedeniyle bir hayli sıkıntı yaşayan yönetimi, transfer yasağına ödenecek para dışında takıma olan peşinat borcu ve yapılacak transferlere ödenecek paralar da kara kara düşündürüyor. Mevcut durumda yönetimin 5 Milyon TL gibi bir kaynak bulma ihtiyacı bulunuyor.

2.5 MİLYON TL

Başkan Cevat Ekşi ve kurmaylarını, 900 Bin TL’lik yasağı kaldırmaya çalıştığı dönemde TFF’den gelen haberler adeta şok etkisi yarattı. İlk olarak Alişen Kandil’den gelen 1.5 Milyon TL ve Teknik Direktör Şaban Yıldırım’ın 460 Bin TL’lik dosyalarıyla iyice işleri zora giren Ekşi ve kurmayları, transferi açmak için tüm gözünü Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin vereceği karara çevirdi.

TRANSFER ŞART

Sakaryaspor yönetiminde transfer bilmecesi sürerken mevcut kadroya takviye yapılması şart gözüküyor. Özellikle bazı bölgelere acil ihtiyacın gerekli olduğu yeşil-siyahlı ekibimizde yönetimde transferi açması halinde savunmanın sağ ve soluna iki bek, orta sahaya, kanada ve uygun bir ortam olması durumunda forvete takviye yapmayı düşünüyor. Takıma yapılması muhtemel takviyelerin yanı sıra kadroda da bazı şişkin bölgelerde de sayının düşmesi için çalışmaların yapılacağı da öğrenildi.  Şenol ÇİVİCİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Utku bektaş
Utku bektaş - 1 ay Önce

Takima sahip çıkcak parali adam geliyor tam düzlüğe cikicak önüne set koyuyorlar insan. Cileden çıkıyor

hüseyin haldız
hüseyin haldız - 1 ay Önce

parada sorun olmadıgın söylemişti başkan

Hasan
Hasan - 1 ay Önce

Sakaryaspor, Sakarya şehrine yük olmaktan ne zaman kurtulacak?
15 senedir alt liglerde ve sürekli parasal sorunlar.

Akyazı 54
Akyazı 54 - 1 ay Önce

Sakaryasppordaki maddi sıkıntılar neden bitmek bilmiyor