Sakarya’ya örnek olsun

Trabzonspor camiası unutulmaz futbolcuları Turgut Uçar anısına turnuva düzenlendi. 1200 sporcunun yer aldığı Turgut Uçar Trabzon Cup futbol Turnuvasında birçok genç yetenek keşfedildi. Bu anlamlı turnuvanın Sakaryaspor camiasına da örnek olmasını arzuluyoruz.

Sakarya’ya örnek olsun

1200 SPORCU

Trabzon’da UZN Sportif tarafından anlamlı bir turnuva düzenlendi. Şubat ayında hayatını kaybeden Trabzonspor’un unutulmaz isimlerinden Turgut Uçar anısına düzenlenen Turgut Uçar Trabzon Cup Futbol Turnuvasına Türkiye, İran, Azerbaycan ve Gürcistan’dan olmak üzere 48 kulüp katıldı. 2007, 2008, 2009 ve 2010 doğumlu yaklaşık 1200 sporcu bu anlamlı turnuvada ter döktü.

TRABZON VE BAŞAKŞEHİR

Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde oynanan ve 3 gün süren turnuvada 2007, 2009 ve 2010 yaş kategorilerinde Trabzonspor, 2008 yaş kategorisinde ise Başakşehir, birinci oldu. Turnuvanın sonunda düzenlenen törenle Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu ve UZN Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Temel Uzun tarafından kategorilerinde ilk üçe giren takımlara kupaları, diğer sporculara ise madalyaları ve katılım belgeleri takdim edildi

GELENEKSEL OLACAK

UZN Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Temel Uzun turnuvanın Trabzon’da geleneksel hale geleceğini söyledi. Uzun “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz turnuva futbol şöleni havasında geçti. Milli Takım antrenörlerimiz ve birçok kulübün scout ekipleri turnuvamızı yakından takip etti. Yaklaşık 1200 sporcuyu görme fırsatı buldular. Ve turnuvada 30’a yakın futbolcu scout ekipleri tarafından beğenilerek takibe alındı. Turnuvamız her yıl farklı bir isim anısına geleneksel olarak düzenlenecek.

Farklı illerde de yapma düşüncemiz var. Ekonomik nedenlerden dolayı bu yıl turnuvamıza gelemeyenler oldu. Seneye tüm illerden kulüpleri davet edeceğiz ve yardımcı olacağız. Kasım ayında Antalya’da bir organizasyon daha yapacağız. Amacımız Türk futboluna hizmet etmek. Bu turnuvalar sayesinde hem genç yetenekler keşfediliyor hem de gençlerimiz kendilerini bu platformda gösterme şansı buluyor. Turnuvamıza katılan tüm takımları kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 10:54
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER