Salgın sürecini bahane olarak görüyorlar

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım, ligin normal şekilde sona ereceğine inandığını söyledi. Yıldırım, “6 hafta kaldığı için iddiası olmayan takımların çoğunlukta olması normal ama ben bazı takımların bu süreci bahane ettiğini düşünüyorum” dedi. 

Salgın sürecini bahane olarak görüyorlar

Sakaryaspor’da antrenmanlar artık basın mensuplarına açılırken Teknik Direktör Şaban Yıldırım antrenman öncesinde soruları yanıtladı. Yıldırım, ligin normal akışında devam etmesinin daha doğru olacağını belirterek, birçok takımın yaşanan pandemi sürecini bahane olarak kullandığını söyledi. Yıldırım sezon çalışmalarının da iyi gittiğini ve takımdan memnun olduğunun altını çizdi. 
İYİ BİR ORTAM VAR 
Teknik Direktör Şaban Yıldırım çalışma sürecini şu ifadelerle değerlendirdi: “Rüstemlerde çok güzel bir ortam var. İyi bir ortamda antrenman yapma şansı buluyoruz. Ligin tarihi belli, Bu tarihte ileri geri bir değişme olmayacağını düşünüyoruz. Çalışmalarımız bu strateji ile gidiyor. 18 Temmuz’a hazır olma planına göre gidiyor. TFF’nin tam olarak statüyü açıklamasını bekliyoruz. Önümüzdeki hafta bir açıklama olur sanırım. Bununla ilgili bazı iddialar kulağımıza geliyor. Normal oynatılmasının yanı sıra, bazı iddiası olmayan takımların oynamaması gibi birçok iddia var ama bize kesin söylenen maçlar oynanacak.”
BAHANE EDİLİYOR 
“Biz Sakaryaspor olarak ve şahsım olarak, ligin kaderiyle ilgili çok kısa bir süre kala iddiası olmayan takımların talebi üzerine bir değişiklik yapacağını sanmıyorum. İşler bu şekilde işlememeli. 6 hafta kaldığı için iddiası olmayan takımların çoğunlukta olması normal ama ben bazı takımların bu süreci bahane ettiğini düşünüyorum. Belki maç programı ve play-off maçlarının formatı tartışılabilir. Fakat TFF’nin bu iddiası olmayan kulüplerden görüş almasını doğru bulmuyorum” Şaban Yıldırım, ilk planlarının 6’da 6 üzerine kurulduğunu daha sonra oluşacak tabloya göre play-off için bir plan yapacaklarını sözlerine ekledi.    Şenol ÇİVİCİK
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cilekeş sakaryalı
Cilekeş sakaryalı - 5 ay Önce

AllAH korusun sakaryasporun üzerinden siyaset yapmayalım başka sakaryaspor yok birlik beraberlik olalım virüs neden var insanlar uzerinde hesaplaşmalar yuzunden dahası var hersey tamamen ters ama anlayis gerekli

SIRADAKİ HABER