'ŞAMPİYONLUK NASİP OLMADI'

Bölgesel Amatör Lig’de ilk sezonunda grup şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Hendekspor’da yönetim, geride kalan sezon ve yeni sezonla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

'ŞAMPİYONLUK NASİP OLMADI'

HEDEF ŞAMPİYONLUK DEĞİLDİ
Hendekspor yönetimi olarak Bölgesel Amatör Lig’de sezona şampiyonluk hedefiyle başlamadıklarını belirten Başkan Sadettin Meraklı, ancak güçleri nispetinde en iyisini yaptıklarını söyledi. Başkan Meraklı, “Sezon başında yaptığımız transferler ile iyi bir kadro oluşturduğumuz gerçeği ortaya çıktı zaten. İlk yarıyı lider bitirdik, devre arasında transfer döneminde 6-7 tane sporcu arkadaşımız ile yollarımız ayrıldı, birçoğu da zaten kendi isteği ile ayrıldı. İlk 3 maçta ligin kafadaki takımlarla oynadığımız müsabakalar bizim istediğimiz şekilde geçmedi. Büyük bir avantaj kaybettik, sonraki süreçte teknik kadro ile yollarımızı ayırdık ve Metin hoca ile anlaştık. Metin hoca geldiğinde 10 maçımız vardı, 1 mağlubiyet ve 1 beraberlikle ikinci yarıyı bitirdik ama ikili averaj ile sonuçta Alemdağspor çıktı” dedi.
ŞAMPİYONLUK NASİP OLMADI
Hendekspor Kulüp Başkanı Sadettin Meraklı, mavi-siyahlı takımın bu yıl çıkamamasının büyük bir şansızlık olduğunu söyledi. Başkan Meraklı, “Diğer takımlara baktığımız zaman biz hepsinden daha iyi bir takımdık ama istemediğimiz sonuçlar ile karşılaştık. Kırılma noktalarımız ilk maç Ereğli maçıydı, 1-0 önde iken umulmadık biranda gol yedik ve 1-1 bitti. İkinci maçta Bursa Zaferspor ile 90+’larda gol pozisyonun ofsayt olarak değerlendirmesi. Sonra Alemdağ ile birlikte 0-0 kaldık onu da alamadık. Hakem hataları mutlaka bir etken ama hakikaten sporcu kadrosu olarak mutlaka eksikliklerimiz vardı. Ama en büyük talihsizliğimiz hücum bölgesinde, forvet bölgesinde istediğimiz verimi alamamak oldu. En büyük eksikliğimiz hücum bölgesinde bitirici vuruşu yapamadık orada eksikliğimiz vardı, nasip değilmiş” ifadesini kullandı.
DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile birlikte oturarak yeni sezon için karar vereceklerini belirten Hendekspor Kulüp Başkanı Sadettin Meraklı o görüşmenin ardından yollarını çizeceklerini söyledi. Başkan Meraklı, “Başkanımızın bundan sonraki süreç gelecek sezon ile ilgili kendisini de mutlaka tasarrufu ve düşüncesi olacaktır. Geniş tabanlı bir yönetim oluşması mutlaka olacaktır ama bunun nasıl olacağı kesinlikle Turgut Başkanın tasarrufundadır” dedi. Bir çok yöneticinin işlerinden dolayı kulübe zaman ayıramadıklarını ifade eden Başkan Meraklı, “2 yıl daha normalde biz burada görevdeyiz ama yönetim kurulu olarak mevcut olan arkadaşlarımızın birçoğunun işlerinden dolayı buraya zaman ayıramamaları bizleri de zor durumda bıraktı ama tekrardan bir yönetim kurulu oluşması Hendekspor için hakikaten kaçınılmaz” şeklinde konuştu.
YENİ SEZON PLANLAMASI
Hendekspor’da İdari ve Mali İşler Sorumlusu Mustafa Yılmaz, yönetim olarak takım yapılanması konusunda bir değerlendirme yapıldığını ve önümüzdeki günlerde yine toplantılar yapılacağını söyledi. Yılmaz, “Teknik kadro ve oyuncular ile devam edilip edilmeme konusunda kararlarımızı ve değerlendirmelerimizi yapacağız. İşin doğrusu biz hocamız ile devam etmek istiyoruz, hocamızda bununla ilgili kararını bize bildirecek, geçmiş sezon ilgili oyuncu değerlendirmeleri ve raporlarını bize sundu bizde bu raporlar doğrultusunda transfer çalışmalarımıza başladık görüşmeler yaptık önümüzdeki sezon ile ilgili. Bunun dışında parasal konularda neler yapabiliriz bunları düşünüyoruz. Amatör kulüplerin en büyük derdi bu. Kapı kapı gezerek para toplamak haricinde kalıcı ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Gelir getirici çalışmalar, kalıcı gelir kaynakları oluşturmak istiyoruz. Bu konuda bize destek verecek, fikir verecek herkese açığız” ifadesini kullandı.  Ahmet MALKOÇ

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER