ŞİMDİ SPOR ZAMANI

Okulların tatile girmesiyle yaz spor okullarında eğitimler başladı. Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz spor Okulları bu yıl 24 spor branşında eğitim verecek.

ŞİMDİ SPOR ZAMANI

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları görkemli bir törenle açıldı. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,  antrenörler, sporcular ve aileler katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ile başlayan açılış töreninde daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Başkan Ekrem Yüce’nin masa tenisi gösteri maçı ile açılışı yapılan Yaz Spor Okulları, çeşitli branşlardaki sporcuların sahne performansları ile son buldu.
24 SPOR BRANŞI
Yaz Spor Okullarında atıcılık, avcılık, cimnastik, karate, tenis, atletizm, güreş, kick boks, voleybol, badminton, halter, kürek, yüzme, basketbol, hentbol, masa tenisi, triatlon, bisiklet, judo, taekwondo, eskrim, boks, kano, wushu ve futbol branşlarında yaz boyunca eğitim verilecek. 
SPORA ENGEL YOK

Engelliler İl Spor Merkezleri’nde ise engelli öğrenciler ve özel sporcular 12 spor dalında ücretsiz eğitim görecek. Bedensel engelliler; atletizm, halter, masa tenisi, yüzme, okçuluk ve boccia spor dalında, işitme engelliler; güreş, karate, taekwondo, atletizm, judo ve bisiklet dalında, görme engelliler; atletizm, Judo, yüzme ve özel sporcular ise atletizm, cimnastik ile masa tenisi branşında spor eğitimleriyle buluşacak.   Erdem YILDIRIM

SPOR ŞEHRİ SAKARYA
Açılış töreninde konuşma yapan Başkan Ekrem Yüce, “Daha önce Sakarya’nın sporcu fabrikası olduğunu, her alanda örnek sporcuların yetiştiği bir şehir olduğunu ifade ettim. Oğuz’ları, Aykut’ları, Kenan’ları, Enes’leri ve ismini zikretmediğim nice sporcuyu ülke sporuna kazandıran bu kadim topraklardır. Bu şehrin mayasında olan spor kültürünü biliyor ve büyük bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla spor şehri Sakarya’mızda yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlamak, ülke sporuna kazandırmak adına gereken adımları atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. İnşallah yaz spor okulları vesilesiyle geleceğimiz olan çocuklarımız yeteneklerini keşfedecek, dayanışmayı, paylaşmayı kardeşleriyle birlikte mücadele etmeyi öğrenecek. Bu vesileyle antrenör arkadaşlarımıza kolaylıklar temenni ediyor, tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.
SPORU YAYGINLAŞTIRACAĞIZ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Devlet olarak bizler yalnızca emniyet, asayiş, eğitim, sağlık, altyapı gibi hizmetlerden sorumlu değiliz. Sporun yaygınlaşması ve gelişmesi için gerekli tedbirleri almak sorumluluğundayız. Bizler burada merkezi yönetim ve yerel yönetim iş birliğinde Yaz Spor Okullarını açarak sporu yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Spor kazandığında şımarmamayı kaybettiğinde tahammül etmeyi öğreterek çok önemli faydalar sağlar. Spor çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlar. Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmenin şeklide yine spordur. Çocuklarının spora yönelmesi için ilgi gösteren başta ailelerimize, bu amaçla gelen sporcularımıza ve onları eğitecek antrenörlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21