‘Sonuç odaklı değil oyuncu geliştirme odaklı çalışıyoruz’

Yeni sezona yepyeni antrenör kadrosuyla başlayan Sakaryaspor altyapısında işler yolunda gidiyor. Sakaryaspor Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Murat Balaban, altyapıda önceliğin oyuncu geliştirme odaklı olduğunu söyledi.

‘Sonuç odaklı değil  oyuncu geliştirme  odaklı çalışıyoruz’

TUZLA HAZIRLIĞI

Bölgesel Gelişim Ligi’nde mücadele eden Sakaryaspor U16 ve U17 takımları Tuzlaspor maçının hazırlıklarını Ekrem Karaberberoğlu Altyapı Tesisleri’nde sürdürüyor. Ligde dördüncü haftayı Zonguldak Kömürspor karşısında farklı galibiyetler ile kapatan yeşil-siyahlılar Tuzlaspor maçını kazanıp yoluna devam etmek istiyor.

SONUÇ ÖNEMLİ DEĞİL

Sakaryaspor Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Murat Balaban, yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada önceliğin oyuncu geliştirme odaklı olduğunu söyledi. Balaban, “Amacımız futbolun doğrularını ortaya koymak, kaybederken de bir şeyler kazanabilme düşüncesindeyiz. Sonuç odaklı değil, oyuncuyu geliştirme üzerinde duruyoruz’ dedi.

İYİ BAŞLANGIÇ YAPTIK

Altyapı takımlarının ilk 4 haftadaki performansını değerlendiren Balaban, “İlk 4 haftaya baktığımızda tablodan memnunum. Sakaryaspor’un altyapısında yetenekli gençler var. Oyuncularımız gelişimlerini tamamladıktan sonra ilerleyen yıllarda Sakaryaspor’a faydalı olacaklarına inancımız tam. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

SAKARYASPOR SEVGİSİ

Murat Balaban, ‘Sakaryaspor sevgisini oyuncularımıza aşılayıp, teknik, taktik ve fiziksel olarak gelişimlerine katkı sunarken, eğlenerek öğrenmelerini arzuluyoruz’ dedi. Ayrıca en büyük amaçlarından birinin de oyuncuların içinde var olan yeteneklerinin ve potansiyellerinin önündeki engelleri kaldırmak olduğunu belirten Balaban, rakibe, hakeme ve arkadaşlarına saygı çerçevesinde yarıştırıp fair-play ruhuna uygun sporcular yetiştirmek olduğunu sözlerine ekledi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Tecrübeli teknik adam Murat Balaban, yeni değişen kurallara göre her yaş grubuna hakem eğitmeni getirip oyun kuralları hakkında bilgi verildiğini söyledi. Balaban sözlerinin sonunda, her türlü desteği sağlayan ve her zaman yanlarında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür etti. Öte yandan Sakaryaspor futbol okulunun hafta sonunda çalışmalarını sürdürdüğünü ve kayıtların devam ettiğini belirterek, “Herkesi futbol okulumuza bekliyoruz” şeklinde konuştu.     

banner3
YORUM EKLE