Tatangalar'dan yeni yönetime sert mesaj!

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, yeni yönetimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Tatangalar'dan yeni yönetime sert mesaj!

sakaryayenihaber.com

Sakaryaspor taraftar grubu Tatangalar, hafta sonu gerçekleşen kongrenin sonucuyla ilgili bir açıklama yaptı. Göreve yeni gelen yeni yönetimi eleştiren Tatangalar, yönetimin yapacağı faaliyetleri bir an önce açıklamasını istedi.

İşte Tatangalar'ın yaptığı o açıklama:

"Saygıdeğer Kamuoyouna ve Değerli Sakaryaspor Taraftarına;

Uzun vadede planlamaya bağlı ve başarılara koşmak adına yapılan her kongre sabır ve metanetle bitiyor. Sevinç yumağı olması gereken her seçim büyük bir kaos ile bitiyor. Tüm bu yaşananlara bir kez daha şahit olmak bizleri derinden yaralıyor. Bizler de tümüyle konuları daha geniş bir çerçeveden değerlendirerek açıklama yapmak istedik.

Her sezon sonu olduğu gibi yönetimsel başarısızlıkları yetmezmiş gibi yarım asırlık kulübü kaderine terkedip bırakıp gidenler, tekrar aday olacak ve hatta başkan olacak yüzü nasıl bulmaktadırlar? Bu cesareti kimden almaktadırlar? Sakaryaspor’un şirketleşmesine ya da siyasete alet olmasına karşı olan duruşumuzu tekrar deklare etmemize gerek olmadığını düşünüyoruz. “Halkın olacak bu sevda” mantalitesini oluşturduğumuz günden bu güne dek aynı çizgideyiz. Başarılara endeksli bir taraftar grubu olmadığımız bilindiği halde bazı çevrelerce kasıtlı olarak kaos ortamlarına sürüklenmeye çalışılıyoruz.

Kongre öncesine kadar ortalarda aday yokken, tanımadığımız ve bilmediğimiz bir iş insanı Sakaryaspor’a ve onun hisselerine talip olunca neden şehir birden ayağa kalktı? Bu kulüp kimsesiz kaldığında neden SATSO’dan bir aday çıkmadı? Bazı eski başkanlar sosyal medyada yazılan iki-üç yazıya alınarak nasıl bir içsel çöküntü yaşadı da akabinde adaylıktan çekildi? Sürekli olarak gelen yönetimler Sakaryaspor’u ne zaman kendi kişisel menfaatleri ve basamakları olmaktan çıkaracaklardır? Başarısız olmuş insanlar bazı kurumlar tarafından neden ve hangi amaçla tekrar desteklenmektedir? Biz tüm bu soruların cevaplarını biliyoruz. Fakat sizlerin bu soruları cevaplamaya yüreğinizin yetmeyeceğini de biliyoruz.

Tatangalar, bu şehrin özlemine sahip çıkıyor. Bir çırpıda geçmedi ki koca otuz sene, bir kongrede bitsin.

Yeni(!) yönetimin Sakaryaspor için yapacağı yatırımları, ortaya koyacağı vizyonu ve kulübümüzü nasıl borç bataklığından kurtaracağına dair olan plan ve projelerini kamuoyuna ve YÜCE Sakaryaspor taraftarına ivedilikle açıklamasını istiyoruz.

Aksi durumlarda oturduğunuz koltuklarda yine kalamayacağınızı tüm Sakarya halkı zaten bilmektedir.

Yeşil siyah karşılıksız sevgilerimizle,
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 10:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 2 ay Önce

Önce Bursa da play-off’lar da kulübe fatura çıkmasına sebep olanlar bu faturayı ödemeli sonra hesap sormaya çalışmalı

Boys Of River
Boys Of River - 2 ay Önce

Tatangalar neden bu kadar geç tepki verdi? Bence samimi değiller. Ye kürküm ye. Yiye yiye bitiremediniz. Beleşçi Tribün liderlerini istemiyoruz. Dilenci başkanda istemiyoruz. Mersin finali. Bursa finali zamanında yaşanılanları bu taraftar unuttu mu? Hayır..

Recko
Recko - 2 ay Önce

sakarya sakaryalıların diyorlarya bu sakarya nedense genelde bir kaç sakaryalıların oyuncagı bu sene sen bidahaki sene ben aralarında top çeviriyorlar

sessizlik
sessizlik - 2 ay Önce

Tatangalar hakli çalma çırpma işlerine devam edecekler anlasilan bunada çanak tutan ekrem yüce futbolun f sini bilmeyen topu gorse ekürüsü ali ihsan yavuzla birlikte karakola gotururler..kisacasi sakaryasporu bir kaç dönemdir hirsizlar yönetiyor ismail gursesinden tut cevat eksiye kadar ..ve buna akp siyaseti canak tutuyor..nede olsa bu konuda becerileri çok.

Falan filan
Falan filan - 2 ay Önce

Sakartaspor sajaryalilarin ditorsunuz ama baskanlar nedense rizeli trabzonlu.Mardinli bi genc cikmis aday olmus adama demediginizi birakmadiniz vampirler

Metin Yüsküp
Metin Yüsküp - 2 ay Önce

Ya arkadaşlar adamlar hırsız para pul yok neyi açıklayacaklar yüzleri yokki açıklamaya

Dikkat tatangalar
Dikkat tatangalar - 2 ay Önce

Uğur akkusa fazla güvenmeyin ticaret adami çıkarsız iş yapmaz üstelik sakaryali da degil

Hendekli
Hendekli - 2 ay Önce

Bursa maçında görülen 2 şey vardır 1 sakarya sevdası için bursaya göç eden şehir 2 siyasî şekilde satılmış bir maç bu taraftara dil uzatan köpektir ülkenin en vefakâr cefakar ve ezilen taraftarı biziz kimse cikipta yok bursada ceza aldık bilmem ne oldu yönetim köleliği yapmasın kimse akıllı olun


SIRADAKİ HABER