TFF, liglerin akıbetini açıklayacak!

2.Lig ve 3.Lig’de play-off hattında olan 20 kulübün başkanı bugün TFF Başkanı Nihat Özdemir’le görüşme yaptı. Play-Off oynamak istediklerini Başkan Özdemir’e ileten kulüpler adaletli bir karar bekliyor. TFF kararı yarın açıklayacak. 

TFF, liglerin akıbetini açıklayacak!

sakaryayenihaber.com -

TFF 2.Lig ve 3.Lig'de play-off hattında bulunan 20 kulüp başkanı bugün TFF yönetim kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi. TFF'nin Riva Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıya Sakaryaspor'u temsilen Başkan Cumhur Genç katıldı. Saat 15.00’te başlayan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantının ardından Sakaryaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “'TFF'nin düzenlemiş olduğu toplantıya iştirak ederek play-off müsabakalarının oynanması yönünde görüşlerimizi bildirdik. Çıkacak kararın adaletli olacağından ve emeklerimizin zayi olmayacağına inancımız tam.” 

YARIN AÇIKLANACAK

Daha önce 18 Temmuz’da başlatılacağı açıklanan 2.Lig ve 3.Lig hedefi olmayan kulüplerin talebi üzerine TFF tarafından sonlandırıldı. Ancak TFF liglerin tescil formatını açıklamadı. Bugün yapılan son toplantının ardından tüm gözler TFF’nin kararına çevrildi. TFF yarın liglerin akıbetini kamuoyuna açıklayacak. Birinciler direk üst lige, 2,3,4 ve 5’nci sırayı alan takımların ise play-off oynatılarak sezonun tamamlanması bekleniyor. Öte yandan kamuoyunda play-off’un oynatılmayarak Manisa FK’nın en iyi ikinci takım olarak 1.Lig’e çıkarılması yönündeki söylentilere ise kulüp başkanları sert tepki gösterdi.    Erdem YILDIRIM

TFF’den kısa açıklama

TFF yapılan toplantının ardından ise resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı: “Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği, bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Riva'daki toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekilleri Mehmet Baykan, Yılmaz Büyükaydın, Ali Düşmez, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Genel Sekreter Kadir Kardaş ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can'ın yanı sıra 2. ve 3. Lig kulüpleri başkan ve temsilcileri katıldı.
Toplantıda TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'in tescil formatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.”


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 18:32
banner3
YORUM EKLE