Toprak Razgatlıoğlu yeni sezon için iddialı

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, 5’nci sırada tamamladığı 2019 Dünya Superbike Şampiyonası'nın ardından rotayı yeni sezona çevirdi. Toprak, 2020 sezonunu daha iyi yerde tamamlayacağını söyledi.

Toprak Razgatlıoğlu yeni sezon için iddialı

İYİ BAŞLAYAMADI

Toprak Razgatlıoğlu, 2019 Dünya Superbike Şampiyonası'na Avustralya'da 4 bin 445 metrelik pistteki ilk yarışa 14. sıradan başladı ve bu yarışta 22 turluk mücadeleyi 6. sırada tamamladı. Yarışın ikinci ayağını ise teknik sorun yüzünden tamamlayamayan Toprak, sezona istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Toprak, şampiyonanın Tayland'da düzenlenen ikinci yarışını da 9. sırada bitirdi. Daha sonra sezonun Avrupa ayağındaki İspanya'da ilk yarışı 8'inci bitiren milli motosikletçi, ikinci yarışta ise motorunun arızalanması nedeniyle 7'nci turda yarış dışı kaldı. Milli motosikletçi Toprak, şampiyonanın Hollanda'da düzenlenen dördüncü ayağının sıralama turlarında yaptığı kazaya rağmen sıralama turlarını 1.35.844'lük derecesiyle 10. sırada tamamladı, Hollanda ayağının ilk yarışında 9'uncu sırada yer aldı.

İTALYA'DA PODYUMA ÇIKTI

Toprak, şampiyonanın 5. ayağında İtalya'daki yarışı podyuma çıkarak 3. sırada bitirdi. Milli motosikletçi, İspanya'daki 6. ayağının ilk yarışında 5'inci, ikinci yarışta ise 3. olarak tekrar podyum yakaladı. Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın İtalya'daki 7. ayağının ikinci yarışında 2. olarak yükselişe geçti. Sezonun 8. ayağında İngiltere'de piste çıkan Toprak bu ayağın ilk yarışını 13'üncü sırada bitirdi, ikinci yarışında ise 2'ncilik elde etti. Şampiyonada, 9. ayakta ABD'de yarışan Toprak, ilk ve ikinci yarışta da 3. olarak podyuma çıktı. Toprak, Portekiz'deki 10. ayak ikinci yarışında da yine podyum yakalayarak üçüncü oldu.

1’NCİ OLAN İLK TÜRK SPORCU

Milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası'nın Fransa ayağındaki ilk yarışı birinci sırada tamamladı ve böylece Superbike'de 1’nci olan ilk Türk sporcu oldu. Bu yarışın 2. turunda ise yaşanan kaza nedeniyle yarış dışı kaldı. Toprak, şampiyonanın 12. ayağı olan Arjantin etabının ilk ve ikinci yarışında da üçüncülüğü elde etti. Şampiyonanın son ayağında Katar'da mücadele eden Toprak Razgatlıoğlu, burada ilk yarışı 11'inci, 2. yarışı ise 5. sırada tamamlayarak 315 puanla sürücüler klasmanında sezonu beşinci tamamladı.

AKSİLİKLER İZİN VERMEDİ

Şampiyonada her yarışta podyum hedeflediğini fakat yaşanan aksiliklerin buna izin vermediğini ifade eden Toprak, “Güzel bir başlangıç yapamadık. Sonraki yarışlar daha da kötüye gitti. İtalya İmola'da ilk podyumu aldıktan sonra bir daha podyumdan inmedik. Her yarış podyum yaptık. Sezon içinde en büyük hayalim şampiyonada ilk birinciliği almaktı. Bu da bana Fransa yarışında nasip oldu. Orada sezonun ilk birinciliğini aldım. Bu yarışta iki birincilik elde ettim. Yarışta 16. sıradan start aldım iki yarışı da birinci bitirdim” dedi.

SENEYE DAHA GÜZEL OLACAK

Toprak, sezonun, yarısından sonra istediği gibi geçmeye başladığını anlatarak, sezonun son yarışında ise üçüncülük için mücadele ettiğini ancak o yarışın da güzel geçmediğini belirtti.

Küçük bir hata yüzünden pistten dışarı çıktığına değinen Toprak,”Böylelikle bu sezonu 5. sırada kapattık. Bu sezon önemli olan birincilik almaktı, o birinciliği aldık ve şimdi daha güçlü bir şekilde önümüzdeki şampiyonaya hazırlık yapıyorum. İnşallah seneye daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.  AA

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 11:56
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER