TOPRAK'IN GÖZÜ ŞAMPİYONLUKTA

Milli motosikletçimiz Toprak Razgatlıoğlu sezonun son yarışında İspanya’da şampiyonluk mücadelesi verecek. Toprak’ın şampiyonluk için birinci gelmesi ve bir rakibinin üçüncü diğerinin ise beşinci olması gerekiyor.

TOPRAK'IN GÖZÜ ŞAMPİYONLUKTA

Avrupa Superstock1000 Şampiyonası’nda mücadele eden milli motosikletçmimiz Toprak Razgatlıoğlu sezonun son yarışı olan İspanya’da şampiyonluğu kovalayacak. Şampiyonada üçüncü sırada bulunan Toprak, sezonun son yarışı olan İspanya'da birinci gelmesi ve bir rakibinin üçüncü diğerinin ise beşinci olması durumunda şampiyonluğa ulaşacak.

İspanya yarışına hazır olduğunu belirten Toprak, "Şampiyonluk için son bir şansım var. Yarışta elimden geleni yapacağım, benim birinci olmam yetmiyor, iki rakibimden birinin 3, diğerinin 5. olması lazım. Artık nasipse şampiyon olacağız. Elimden geleni yapıyorum ve yarışa hazırlanıyorum” dedi.

Toprak, sezona dördüncülükle başladığını, sonradan durumunun güzelleştiğini ve şampiyonada birinciliğe yükseldiğini aktararak, "Sonra tekrardan ikinci sıraya geriledim. Yaşadığım sakatlık olmasaydı İspanya'ya çok rahat gidecektim ama nasip değilmiş. Tabii yine de bir şansımız var. Şu anda yarışı bekliyorum. Hazırım." ifadelerini kullandı. 

Kenan Sofuoğlu'nun yaşadığı sakatlıktan dolayı üzgün olduğunu anlatan Toprak Razgatlıoğlu,“O İspanya'ya gelemeyecek. Artık Katar için bir umut olursa elinden geleni yapıp Katar'a gideceğine inanıyorum çünkü Kenan ağabeyi tanıyorum, yerinde duramaz. Benim büyük bir sakatlığım yok. Tek bir şansım var, elimden geleni yapacağım İspanya'da” şeklinde konuştu. 

Kenan Sofuoğlu ile çalışmanın herkese nasip olmayacağını dile getiren Toprak, "O bir dünya şampiyonu. Yurt dışında dünya şampiyonuyla antrenman yapanı göremiyorum. Bu durum herkese nasip olmaz" dedi. Toprak, Kenan Sofuoğlu'nun genç sporcular için çaba sarf ettiğini ancak bazı kesimlerin bunları göremediğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER