TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Hakemlere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 5 kişi için dün gece nöbetçi mahkeme kararını verdi. Ercan Y. serbest bırakılırken, Mehmet A., Ethem K., Tekin D. ve Aydın G. tutuksuz yargılanacak

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

İl Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri’nce önceki sabah Sakarya İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet A. ile eski İl Hakem Kurulu Görevlileri Ethem K., Aydın G., Ercan Y. ile Tekin D. gözaltına alındı. ’Resmi belgede sahtecilik’, ’nitelikli dolandırıcılık’ ve ’rüşvet’ suçlamalarıyla gözaltına alınan şüpheli-ler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, 4 klasörden oluşan delillerle birlikte adliyeye götürüldü.
SERBEST KALDILAR

Dün gece nöbetçi mahkemeye çıkan şüphelilerden Ercan Y. serbest bırakıldı. Mahkeme İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet A. İle Ethem K., Tekin D. ve Aydın G.’yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Soruşturma kapsamında TFF eski MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile MHK Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu’nun ’görevi ihmal’ suçlamasıyla şüpheli olarak ifadelerine başvurulmuştu. Okçuoğlu İstanbul’da, Sarvan ise İzmir’de polise ifade vermişti. Ayrıca 2010-2011 sezonunu kapsadığı öne sürülen soruşturmada 94 hakemin ve çok sayıda gözlemcinin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı.
OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Hakem camiasında deprem yaşatan bu soruşturmada dün gece sıcak gelişmeler yaşandı. Dün gece 21.30 sularında adliyeden çıkan İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet A., Hakemler Derneği Başkanı Oğuzhan Şenler ve Üst Klasman Hakemleri Ömer Faruk Yeşil ve Erkan Engin apar topar Sapanca’ya gittiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Merkez Hakem Komitesi Bütçe Sorumlusu Sadettin Güler tarafından Sapanca’ya çağrılan dörtlü ile gece geç saatlere kadar toplantı yapıldı. Birçok suçtan yargılanacak olan Mehmet A. ve beraberindeki kişiler için MHK’nın nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER