VALİ'DEN PROJEYE DESTEK

19 Günde 19 Mayıs 2019 Etkinliği Gerçekleştiren 15 kişilik Dragon Bot Ekibiyle Karasu’da bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, anlamlı projeleri nedeniyle sporcuları kutladı.

VALİ'DEN PROJEYE DESTEK

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 19 Günde 19 Mayıs 2019 Etkinliği Gerçekleştiren 15 kişilik Dragon Bot Ekibiyle Karasu’da bir araya geldi. 19 Mayıs’ın 100. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul’dan devraldıkları bayrağı kürek çekerek Samsun’a götürmeyi amaçlayan ve Karasu’da törenle karşılanan Dragon Bot takımını ziyaret ederek sporcularla sohbet etti. Programda Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan da hazır bulundu.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, 1919’da başlayan hareketin 100'üncü yılına 2019 yılında gelmiş olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Vali Nayir, “19 Mayıs’ta İstanbul’dan başlayıp Samsun'da biten bu önemli yolculuk ile bir fitil ateşlenmiş ve kurtuluşumuz için önemli bir başlangıcın adımı atılmış oluyordu. Bugünün gençleri de atasının izinde olduğunu göstermek için yine aynı deniz yolunu takip ederek, aynı bayrağı Samsun’a kadar taşıyacaklar. Bugüne kadar karadan çok bayrak taşındığını gördük ama sizler sayesinde denizden taşımayla yeni bir çığır da açılmış olacak” dedi. Etkinlik Anı Defterine duygu ve düşüncelerini de yazan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ekip sorumlusu antrenör Zafer Benli’ye günün anısına plaket verdikten sonra tüm sporcular ile öz çekim yaparak başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER