Vekillerden Sakaryaspor yönetimine tepki

Bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve Kenan Sofuoğlu Sakaryaspor ile ilgili girişimde bulunacak yüzlerinin kalmadığını, şimdiye kadar yaptıkları her şeyin de ters yorumlandığını söyledi.

Vekillerden Sakaryaspor yönetimine tepki

İLTİFAT GÖRMEDİK

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, basın mensuplarının Sakaryaspor ile ilgili soruları üzerine, “Marifet iltifata tabidir. Kim Sakaryaspor’a yardımda bulunduysa kamuoyunda en fazla tepkiyi o gördü. Büyükşehir Belediye Başkanımız gecesini gündüzüne kattı. Sonunda yuhalanan adam oldu. Kenan Sofuoğlu vekilimiz BMC ile 2 milyon liralık sponsorluk anlaşması yaptı. Bununla birlikte hakkında söylenmeyen kalmadı. Ben Sakaryaspor’un localarının satılabilmesi için gayret ettim. Kamuoyu önünde linç edildim” şeklinde konuştu.

LİNÇ EDİLİYORUZ

Sakaryaspor’un yönetimi oluştururken de harcamalar yapılırken de kendilerine bir şey sorulmadığını söyleyen Vekil Yavuz, “Yönetim oluşturulurken bize bir şey sorulmuyor. Yönetimde kimlerin olduğunu, verilen paraları kimlerin harcadığını bilmiyoruz. Harcamaların nasıl yapıldığını, paraların nereye gittiğini sorgulamıyoruz. Üstümüze düşen sorumluluğu Sakaryalı bilinci ile yapıyoruz. Sonunda da linç edilmeye çalışılan biz oluyoruz. Bu durumun bir sorgulanması gerekiyor. Eleştiride bulunurken de insaf ölçüleri içinde kalınması gerekir” ifadelerin kullandı.

NEDEN PUAN SİLİNDİ

Sakaryaspor’un transfer tahtasının açılması konusunda son dakikaya kadar tüm imkanları ile mücadele ettiklerini de sözlerine ekleyen Ali İhsan Yavuz, “Biz tüm elimizden geleni yaptığımız halde sürekli sorgulanıyor ve sert şekilde eleştiriliyoruz. Peki Sakaryaspor’un yakın zamanda 3 puanı silindi. 3 puan kader belirleyici niteliktedir. Takımların şampiyonluklarını ya da kümede kalmalarını belirleyebilir. Bu puan silmenin nedeni, sorumluları konusunda neden kimse bir şey söylemiyor? Bu konuda neden kimsenin sesi çıkmıyor” dedi.

ZİYARET EDİLMEDİK

Sakaryaspor Yönetimi’nin kendilerini ziyaret etmediğini ve herhangi bir talepte bulunmadığını da sözlerine ekleyen Yavuz daha sonra sözü Kenan Sofuoğlu’na verdi. BMC ile sponsorluk anlaşması sağlamak için Berat Albayrak ile defalarca görüştüklerini söyleyen Kenan Sofuoğlu, “Ardından BMC yerin dibine sokuldu. Kenan Sofuoğlu linç edildi. Şimdi yeniden gidip aynı adamlardan sponsorluk anlaşmasının devamını istemeye yüzüm kalmadı. Şimdi ‘Keşke yapmasaydım’ diyorum. Ne BMC’ye karşı ne de Bakan Beye karşı kredimiz kalmadı” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 17:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAKARYA 54
SAKARYA 54 - 7 ay Önce

Siz de belediye baskaninizda kukla yonetiminiz de sakaryaspordan elinizi cekin sakarya spor uzerinden prim yapmaya ugrasmayin dusun yakasindan klubun bakin nasil kalkiyor ayaga sakarya spor.

Kiralık forma
Kiralık forma - 7 ay Önce

Sayın vekillerim konu kısaca şu "Hırsız vaaaaaar"

Tatanga 54
Tatanga 54 - 7 ay Önce

Nasıl ......... gibisiniz kentin varlıklarını palet tankı sattınız aynı zihniyet dün ss kiralık yazdı katar kılar gelecek alacak sanıyorsunuz tatangalar ve Sakarya halkı Sakarya yi saytirmayacak

Mercümek
Mercümek - 7 ay Önce

Sakarya spor =soygunspor

Yorgun
Yorgun - 6 ay Önce

Sakaryasporun sırtı hiç bir yere gelmez gelmedide bırakın prim yapmayı sakaryalılar arkasinda siz bir çekilin ondan sonra görürsünüz patlamayı

SIRADAKİ HABER