Yeni validen Sakaryaspor sözleri: Eski futbolcuyum

Sakarya’nın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gazetemize yaptığı açıklamada Sakaryaspor'la ilgili düşüncelerini anlattı

Yeni validen Sakaryaspor sözleri: Eski futbolcuyum


SPORUN İÇİNDE GELDİM
Sakarya’nın yeni Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sporun içinden gelen biri olduğunu belirterek Sakaryaspor için önemli mesajlar verdi. Vali Kaldırım, “Sporun içinden gelen biriyim. Profesyonel futbolcuyum. Futbol oynadım, üniversite yıllarımda özellikle. Sadece futbol değil sporun her alanına ilgi duyan biriyim. Elazığ’da sporla çok iç içe yaşadım. Takımın transferlerine kadar müdahil olduğum alanlar oldu. Elazığspor’a çok sahip çıktık. Onun dışında kadın basketboluna çok önem verdik. İl Özel İdare basketbol takımımızı Süper Lige çıkardık. Çok başarılı oldu” dedi.
SAKARYA SPOR ŞEHRİ
Sakarya’nın spor şehri olduğunun altını çizen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Sakarya’nın zaten spor şehri olma kimliği var. Spora çok önemli değerler yetiştirmiş bir şehir. Özellikle gençler için sporda altyapı olmasını arzu ederim. Şehirlerin tanıtımında markalaşmasında spor kulüplerinin yeri çok önemli. Dünya’da ki futbol kulüplerine baktığımızda şehirlerin önüne geçebiliyor ve tanıtımında çok büyük katkı sağlıyor” dedi. 
SAKARYASPOR MESAJI
Sakaryaspor’un hak ettiği Süper Lig’e çıkmasını temenni eden Vali Kaldırım, “İnşallah göreve başladığımızda sporun içinden gelen biri olarak elimizden geleni yaparız. Sakaryaspor’u da hak ettiği yere taşırız. Çok ateşli bir taraftarı var Sakaryaspor’un. İnşallah Sakaryaspor bu sene hem şampiyon olur hem de hak ettiği Süper Lige kısa zamanda çıkar ve şehrimizin önemli bir yüzü olmaya devam eder” şeklinde konuştu.    Azim ÇELİK      

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 18:05
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Çetin
Ahmet Çetin - 5 ay Önce

Hoş geldi sefa geldi sn valimiz genç spora ve Sakarya spora ilgisi olacaktır

SIRADAKİ HABER