Yerimiz Süper Lig!

SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel’in programına konuk olan Teknik Direktör Şaban Yıldırım önemli mesajlar verdi. Yıldırım, Sakaryaspor’un yerinin Süper Lig olması gerekiyor. Bu sene elbirliğiyle artık buradan çıkmak istiyoruz” dedi. 

Yerimiz Süper Lig!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Şehir Söyleşileri Programı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’yi konuk etti. Başkan Yüce’nin yanı sıra Teknik Direktör Şaban Yıldırım’da programa bağlanarak Sakaryaspor için önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ekrem Yüce ise Sakaryaspor için desteklerinin her zaman devam edeceğini ve bu sene arzulanan şampiyonluğun geleceğine inandığını söyledi. 
ÇOK ÖNEMLİ BİR YERDE
Sakarya şehri için Sakaryaspor’un önemine değinen Teknik Direktör Şaban Yıldırım, “Sakaryaspor bu şehrin özellikle imaj açısından, insanların, gençlerin özgüveni açısından çok değerli bir yerde ve konumda duruyor. Sakaryaspor şampiyon olduğu zaman da maçları kazandığı zaman da insanlar ertesi gün işe bir başka gidiyorlar. Tartışılmaz bir konu. Geçen sene bir final oynadık. 25 bin kişi Bursa’ya gitti. Bilet bulunamadı, izdiham oldu, bir kaos ortamı oluştu. Yani 40 bin bilet basılsaydı ve 40 bin bilet alınacaktı. Sakarya, Bursa’ya akmıştı. Bursalılarda şaşırdı. Bende Bursa’da oynadığım için orada bazı diyalog kurabileceğim insanlar vardı. Onlardı aynı şeyi söylüyorlardı. Dolayısıyla Sakaryalılar için Sakaryaspor çok çok önemli” dedi. 
YERİMİZ SÜPER LİG
Yıldırım, “Maalesef Sakaryaspor bu potansiyelinin bir türlü realize edilmediği bir ortam içerisinde. Sakaryaspor’un yerinin Süper Lig olması gerekiyor. Bu şehrin gençlerinin, projeler için çok önemli bir merkezi olabilecek bir futbol kulübü. Böyle bir futbol kulübünün, böyle bir futbol şehri takımının buralarda olmasına çok üzülüyorum. Bu sene elbirliğiyle artık buradan çıkmak istiyoruz. Önce 1.Lig ardından Süper Lige çıkmak istiyoruz. Bunun içinde gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Sayın başkan (Ekrem Yüce) sezon başında çok önemli bir iş yaparak takımın transferini açtı. Değerli katkılar sundu, sunmaya da devam ediyor. Maddi ve manevi desteğiyle bizim yanımızda” dedi. 
KULÜBÜ BÜYÜTEMEDİK
Geçmişte yaşanan şampiyonluklardan sonra kulübün iyi yönetilmediğine işaret eden Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “İnşallah maçlar oynanırsa ve mutlu sona erişebilirsek Sakaryaspor’un önü çok açık gözüküyor. Fakat daha öncede bu takım şampiyon oldu. Bir türlü biz bu şampiyonluğu kulübün büyümesine tahvil edemedik. Kulübü büyütmeyi başaramadık. Oysa bu tip başarılar bizin için motor gücü. Umarım bu sefer değerlendiririz. Bununla ilgili kafamızda bazı projeler var. Bazı fikirler var, bunları yöneticilerimizle de paylaşıyoruz. Fırsat bulursak ben bu konuyu Sayın başkanımızı da arz etmek isterim. O projelerden biri de üniversiteyle ortak çalışıp yardım almak istiyoruz. İnşallah şampiyonlukla birlikte bu projeler uygulandığında Sakaryaspor bu liglere geri dönmeyecek şekilde Süper Lig’in demirbaş takımı hatta orada şampiyonluğa oynayan bir takım haline gelsin istiyoruz. Hedefimiz, isteğimiz çalışmamız ve kurduğumuz hayaller bu yönde.”

Erdem YILDIRIM
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 17:48
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER