Süleymanbey’in yol şikayeti

Süleymanbey’in yol şikayeti

Adapazarı Süleymanbey Mahallesi’nden bir okurumuz Whatsapp İhbar Hattı’na yollarla ilgili şikayetini dile getirmiş. Okurumuz, “Merhaba yollarımızın halini sizinle paylaşmak istedim. Yaklaşık 8 aydır belki de daha fazla zamandır durum böyle.

Burayı altyapı yapmak için kazdılar ama hiçbir şekilde müdahale etmediler. Kamyonlar kum attılar. Kumun hiçbir fayda etmeyeceğini bile bile kum atmaya devam ediyorlar. Yolun asfalt olması gerekiyor. Burası Adapazarı Belediyesi’ne bağlı.  Burası Süleymanbey’in merkez caddesi. Günde bin 500 ile 2 bin kişi buradan geçiyor.

Çoluk çocuk bu köstebek yuvası yollarda yürümeye çalışıyor. Arabalarımız bu yolda hasar görüyor. Belediyenin ve yetkililerin derhal bir çözüm üretmesini istiyoruz. Adapazarı’na bu yol yakışmıyor ve biz de bu yolu kullanmak istemiyoruz” dedi. 

Hendek’te koku isyanı

Hendek’te bulunan bir çamur kurutma fabrikasının dumanından çıkan kokunun devam etmesi vatandaşı isyan ettiriyor. Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan okurlarımız, aşırı koku nedeniyle dışarıya çıkamadıklarını ve evlerini havalandırmak için bile camlarını açamadıklarını belirtti.

Koku nedeniyle sokakta yürürken bile aşırı rahatsızlık duyan vatandaşlar yetkilerin önlem almasını isterken ”Hendek’te çamur kurutma fabrikasından çıkan koku mahalleyi resmen kokuya boğdu. Sokakta yürürken bile inanın burnumuzun direği sızlıyor. Soğuk havalarda evi havalandıralım diye azda olsa camları açmak istiyoruz. Daha kötü kokuyor evin içi. Kaçıncı yüzyıldayız fabrikalar önlem alıyoruz diyorlar ama bu koku önlem alınmış gibi durmuyor. Yetkililer lütfen sesimizi duysun ve buna bir önlem alsın” dedi.

Biz de okurlarımızın bu şikayetini ilgililere iletelim.

‘Ben hizmet alamıyorum’

Bir okur sosyal medya hesabından paylaşmış. Ben de buradan aktarmak istedim. Okurumuz, “Doğumevi ve Çıracılar Caddesi’nin yenilenmesi kaç ay sürdü? Yağcılar ve Devoğlu Caddesi berbat halde hem de yıllardır. Bu şehrin tek eksiği anlamsız bir tramvay mı?

Vatandaş olarak hizmet alamıyorum. Çözüm yolu arıyorum bulamıyorum. Yardım istiyorum cevap alamıyorum. Çok şükürki size oy vermedim yoksa kafamı çok vururdum duvarlara. Neyse siz Suriyelilere yeni yaşam alanları sunmaya devam edin” diye yazmış.

Evet okurun şikayetini ilgililere iletelim.

32 Evler’de çukur var
Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan bir okurumuz, 32 Evler Mahallesiyle ilgili sıkıntısını dile getirmiş. Okurumuz, “Ben 32 Evler Mahallesi 801 nolu sokakta oturuyorum. Yolun iki tarafı asfaltlanmasına rağmen çok fazla çukur oluşmuş.

İlgililerin gerekli hassasiyeti göstererek geri kalan kısımları da asfalt atılmalı. Lütfen sesimizi Serdivan Belediyesi’ne duyurun” dedi.

Evet okurumuzun şikayetini duyuralım.

YORUM EKLE